Category / Belekas…

Saulės elektrinė 2023.11.10 at 15:41

Šiandien tapau truputį „žalesnis” – įjungiau Saulės elektrinę:

Darbai pradėti 2023 balandžio mėnesį, pirmieji žingsniai – galios didinimas nuo buvusių 6 kW iki 10 kW, daryta per ESO savitarną, lygiagrečiai užregistruotas kompensacijos prašymas pas APVĄ. Toliau gaminančio vartotojo prijungimas, irgi per ESO savitarną. Per tą laiką APVA patvirtino kompensaciją, todėl pradėti realūs montavimo darbai – inverteris Huawei SUN2000-3-10KTL-M1 ir Hyundai HiE-S430-445HG(FB) Saulės panelės. Viskas sumontuota ir šiandien atėjo ESO pranešimas, kad elektros skaitliukas suprogramuotas matavimui į abi puses, todėl galima prijungti elektrinę. Voila 😁.

Pagaliau ir mane „pagavo” Korona. 2022.02.08 at 20:05

Taip, šiandien ta diena, pagaliau ir mane aplankė populiariausia mūsų laikų liga. Mažius pasigavo darželyje nuo auklėtojos ir draugiškai pasidalino. Tai dabar turim gerą pasiteisinimą nusimuilinti nuo darbų. Bet esam skiepyti 3 kartus, o trečią gavau kartu su gripo skiepu, tai ramus kaip tankas.

Kol kas kyla temperatūra, viską skauda, grynai kaip gripu sergant.

Pamąstymai apie tai ką turim ir ar tikrai žolė kitur žalesnė 2022.01.17 at 10:04

Praeitą savaitę (taip, šiandien pirmadienis), buvo tokia situacija, kad pietaujant išlankstėm teoriją apie žmonių prigimtį kurios pagrindinė mintis buvo ta, kad – tam, kad žmogus jaustų malonumą, prieš tai jis turi gauti gerą dozę nemalonumo. Nu pavyzdžiui, skaudėjo man dantį, nei valgyt, nei normaliai jaustis kurį laiką negalėjau. O ten toks protinis tas dantis, biškiuką kreivas, teko padaryt mane biškį durnesniu ir tą vieną protinį ištraukti. Ir štai – dabar net valgyti patį paprasčiausią maistą ir belekaip malonu, nes neskauda :D. T.y. grįžimas į eilinę, standartinę būklę duoda nu tikrai nerealų malonumą :D. Bet prieš tai porą metų kentėjau tą kreivą dantį. Viena mintis vedė prie kitos, ir kažkaip susimasčiau, ar aš pats turiu tai, ko norėjau. Mokykloje auklėtoja (čia kokioje 8 klasėje), davė supildyti anketą, kažkas tipo „kuo norėčiau būti užaugęs”, turbūt ir dabar kažką panašaus duoda vaikams. Ir gerai atsimenu, kad parašiau – būsiu elektronikos inžinierius. Vėliau, paskutinėse klasėse, gan daug laiko praleisdavom prie kompiuterių, tai dar buvo mintis kaip faina būtų būti adminu, net tas žodis atrodė toks stebuklingas, nes niekas nesuprato kaip ir ką adminai daro, bet visas tinklas/Internetas/kompiuteriai veikia. Norėjosi ir pačiam turėti tokią, vos ne mistinę, galią :D. Visai kaip anegdote:

Pasakoja firmos direktorius:
– Sugedo mano kompiuteris. Neįsijungia ir viskas. Išsikviečiau mūsų adminą. Tas atėjo, sudėjo rankas, lyg melstųsi, pakėlė akis i viršų ir ėmė kažką burbuliuoti. Paskui dešimt kartų apsuko mano kėdę, dar kažką nesuprantamai
suburbuliavo, spyrė į mano kompiuterį, vėl pakėlė akis į dangų, paburbuliavo ir nuėjo. Kompiuteris dabar veikia…

Pasakoja tinklo administratorius:
– Paskambina tas idijotas. Sako, kad kompas neveikia. Ateinu – o maitinimo laidas dešimt kartų aplink jo kėdės koją apsivyniojęs. O tas durnius ant savo kėdės ir toliau sukiojasi. Nusukau tą laidą, kompą giliau po stalu paspyriau, kad vėl neužkabintų, įjungiau – veikia.

Nu ir pagalvojus – dabar juk ir turiu tai ko norėjau, esu elektronikos inžinierius, diplomas lyg ir ne tūlike kaba, administruoju ne tokį jau mažą PC kiekį darbe, plius dar ir gan rimtus serverius pats vienas paleidau, sukonfiginau ir prižiūriu. T. y. – taip, esu ir adminas. O kalbant apie elektroniką ar IT sritį dažnai jaučiu, kad pašnekovas girdi tik blablabla tirlipirli blablabla, nes supranta tik porą žodžių iš sakinio. Tai sakyčiau visai neblogas išmanymo lygis, lyginant su aplinkoje esančiais. Tai principe nėra man dėl ko emigruoti, nes geriau kažin ar bebus, na, tik alga galėtų būti didesnė… Bet grįžtam prie išvestos teorijos – visiems linkiu suprasti, kad taip kaip yra dabar, greičiausiai yra super gerai, kad nereikia papulti į blogesnę situaciją, kad pasidžiaugti ta standartine padėtimi. Bet visada stenkimės dar pagerinti tą standartinę situaciją :).

2021 -> 2022 2021.12.27 at 10:20

Su šventėmis visus, Kūčiom, Kalėdom ir Naujaisiais metais. Kad elektronai skrietų teisinga kryptimi, kuo mažiau bet kuo efektingesnių sprogimų be pasekmių būtų ir kad viskas būtų kaip sviestu patepta :). Gerų ir rezultatyvių 2022 !

Kaip elektronikas dujinių katilų meistru tapo 2021.10.13 at 13:32

Bet turbūt nieko čia nuostabaus, visi bent kiek sumanesnį žmonės lenda į tas sritis, kuriose nėra buvę, tai yra progresas, pažinimo džiaugsmas ir tobulėjimas. O šituo atveju prakiuro dujinio katilo Vaillant VUW BL 286/3-3 H šilumokaitis, taigi prisireikė jį pakeisti nauju. Tam reikalui labai padėjo instrukcija ir detalių katalogas. Ardymas labai paprastas, o vat surinkt kaip yra negaliu – pakeliui pamačiau, kad yra prikepusios korozijos po grafitine sandarinimo virve, dar visai gerai pasikeisti būtų ir termoizoliacinę medžiagą, o ir korozija ant oro padavimo variklio jau pradėjusi varyti savo žalią darbą. Naujas šilumokaitis jau savo vietoje, o toliau – valymas, ardymas, tobulinimas.

Naujo šilumokaičio komplekte buvo visos reikiamos tarpinės, tepalas, fiksatoriai, laidai ir atitinkama instrukcijos dalis. Dar kartą pasidžiaugiau, kad sumontuotas ne koks piguvinis kinietis…

Schema nuvalyta panaudojant Wurth 089360025 ir 089365025 chemija, po to viskas nulakuota ir atrodo kaip nauja :).

Ir paskutinė foto sau – rezistorius lyg po truputį kepantis, tai kol matosi spalvos išsaugau vaizdelį :D.

O kaip finalinis žodis – katilas ir pati technologija yra labai paprasta, viskas savaime suprantama, logiška ir aišku. O su instrukcija net ir klausimų nebelieka… Taigi, surinkimas paprastas, bet aš gi negaliu tiesiog paimti ir surinkti, prieš tai viską reikia gerai nuvalyti, nušveisti, nuplauti arba atnaujinti. Viso aliuminio ortakio su dujų padavimo mechanizmu ir ventiliatoriumi nefotografavau, o vat naujų tarpinių komplektukas atrodo va taip:

Ir vėl pasidžiaugiau Vaillant’o kokybe – pilnas rinkinukas visų reikiamų tarpinių, naujos veržlės ir instrukcija.

Ties ta vieta prisiminiau, kad valdymo pultelio mygtukus reikia stipriai spausti, kad bent kartais suveiktų, reiškia reikia pažiūrėti kodėl taip. Pultelio vaizdelis:

Tai ir viskas aišku – dulkės, nešvarumai, va ir turim rezultatą, kol kas tik mygtukai prastai veikia, bet ilgainiai gali ir daugiau bėdų atsirasti. Viską tą plaunam ir įdėmiai apžiūrim plokštę.

Apžiūros metu pamačiau, kad priekyje, po ekranėliu, yra du kontaktai pažymėti A ir K, skirti ekrano apšvietimo LED. O visai naudinga funkcija, prietemoje ar tamsoje informacija ekranėlyje būtų lengvai matoma. Kaip būtų gerai pagalvojau aš, o tas mažytis elektronikas smegenyse pradėjo cypti „daaarom” 😀 Nu, ok ok, sakau, bandom. Taigi, pasirodo, pliusas visada yra ant anodo (A) kontakto, o vat minusas turėtų būti valdomas. O minusas turėtų ateisi iš R2 rezistoriaus, į kurį jis pasiduoda tranzistoriaus T2 pagalba. Tranzistorius T2 valdomas per R6 tiesiai iš valdiklio. Dabar jau galima nubraižyti schemūlką:

Schemą lyg ir turim, bet to neužtenka, kad LED užsižiebtų. Trūksta detalių nominalų, o svarbiausia – nežinoma, ar valdiklis visgi valdo LED įjungimą. Bet netikrinam valdiklio valdymo buvimo, einam sunkesniu keliu – primetam detalių nominalus. Taigi, R1 čia turėtų būti LED srovė ribojantis rezistorius, prie 5 V tai būtų 300-500 Ω. Radau 470 Ω, sueis. R2 mūsų atveju galima būtų nenaudoti, todėl montuojam 0 Ω rezistorių/trumpiklį. R3 – panašu į eilinį timptelėjimą žemyn, pull-down’ą, dedam standartinius 10 KΩ. R4 – tranzistoriaus bazės srovę nustatantis rezistorius, o Q1 tranzistorius. Chm, mažiukas tranziukas, SOT-23 korpuse, kur čia tokių gavus. Aplankiau šroto dėžę, ten to gėrio per akis. Iš buvusios kažkokios spec valdymo relės, montuojamos ant DIN bėgelio nusimontavau BC846BW tranzistorių, o prie jo jau ir bazės rezistorius buvo (10 K Ω ), prabangiam minimelf korpuse. Viską sulituojam į jiems skirtas vietas ir gaunam va tokią schemą:

Ir pššššt, niekas nešviečia. Bet ir nedega. Kartais tai irgi pliusas. Bet dabar jau galima pasitikrinti, ar valdiklis duoda kokį signaliuką tranzistorius atidarymui… Neduoda. Netikėlis. Nieko, pašvietimą galima pajungti ir nuo +5 V maitinimo, tuomet švies visą laiką (nors tikėjausi, kad ekraniuko pašvietimą uždegs valdiklis paspaudus bet kurį mygtuką). Bet, darom maitinimo atvedimą į tą minimelf rezistorių:

Vat ir viskas, šviečia :).

Kodėl gi nepadavus +5 V tiesiai į LED rezistorių ? Galima, žinoma, bet, kaip visada, lengvi keliai ne man :D, plius jeigu norėsiu reguliuoti LED ryškumą – pravers esantis tranzistorius. Galima jį paprievartauti linijiniame režime, bet tai nėra labai sveika, žymiai geriau būtų vietoje trumpiklio įmontuoti kokį mažiuuuuką PWM’ą, tada impulsų pločio valdymu būtų valdomas tranzistorius ir galima būtų lengvai reguliuoti ryškumą.

Mikroschemų grožis ir telefono kamera 2021.06.02 at 14:02

Remontavau čia tokį kompiuką, nieko ten baisiai sudėtingo, bet procesorių buvau išėmęs ir netyčia nufotografavau. Va kas gavosi:

Rašau su ta mintim, kad visgi kaip technologijos pažengę – prieš kokia 10 metų būtų reikėję visai brangios technikos, makro objektyvo, štatyvo ir kitų fotoburtų, o dabar va, užtenka ragelio kameros ir gaunasi tokios, vos ne meniškos, foto.

USB Bluetooth adapter from Aliexpress 2019.10.22 at 13:22

Hello to all ! This post will be in English, as more people would read it without using Google Translate or other translation services. So…

Recently I purchased cheap, but according to description, very powerful and good Bluettoh adapter on Aliexpress.

https://www.aliexpress.com/item/33055946699.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f3c4c4dUsnQBG

In case if the link would be already not working – here’s the picture of how it looked like:

And some „copypasting” from the description:

Features:

  1. Bluetooth 5.0: transmission distance 0-30m, faster and more stable than Bluetooth 4.0 version transmission
  2. Free drive: plug and play, no driver installed, mobile phone / tablet can transfer text, photos, install the full version of the driver, the computer can be connected to the Bluetooth headset / speaker
  3. Connect the Bluetooth mouse / keyboard: get rid of the distance limit, responsive and unlimited.
  4. Mobile phone / tablet connected to the computer: no need to open the software, no network can also transfer photos and files
  5. Support multi-device connection: to achieve computer connection with other Bluetooth-enabled devices (mobile / tablet / mouse keyboard / Bluetooth headset / Bluetooth speaker / game controller / printer, etc.)

can transfer text, photos, install the full version of the driver, the computer can be connected to the Bluetooth headset / speaker
3. Connect the Bluetooth mouse / keyboard: get rid of the distance limit, responsive and unlimited.
4. Mobile phone / tablet connected to the computer: no need to open the software, no network can also transfer photos and files
5. Support multi-device connection: to achieve computer connection with other Bluetooth-enabled devices (mobile / tablet / mouse keyboard / Bluetooth headset / Bluetooth speaker / game controller / printer, etc.)

Parameters:
Type: Mini Bluetooth Adapter
Bluetooth Standard: Bluetooth V5.0
Size: about 13*14*6mm/0.51*0.55*0.24in
Color: black
Bare metal weight: about 0.65g
Interface type: USB
Transmission distance: 0-30m
Frequency range: 2.4GHz
Rated voltage: DC 5V

List:
1*Bluetooth 5.0 Adapter
1*drive CD

As it is advertised as Bluetooth 5.0 I would expect it to have at least the main advantages of newly released fifth version of BT:

  1. Low energy consumption
  2. Dual audio connection capabilities
  3. More speed, distance, and throughput

According to the description, it should be super easy to install and use the adapter, but… Did you noticed, that almost every time there is some „but(t)” somewhere 😀 ? So, first try with my HP ProBook 470 G4 and Windows 10 x64. Adapter was recognized, some drivers installed, but nothing worked. No detected devices what so ever. That seemed strange, but OK, maybe it needs a special driver from CD. Opened the CD and wohooo (!) – there is a manual with installation description. But again – but(t), its in Chinese (?). You can take look here. Never mind, I want my new adapter to work, so I learn Chinese. Damn, its not possible to do in 30 minutes, so I just skipped to reading understandable words. The title has several important words „CSR Harmony 4.0”. So, CSR (Cambridge Silicon Radio) belongs to Qualcomm, quite serious corporation and was really surprised and said to myself – OK, if this is CSR, I don’t really mind it being v4.0. Next column starts with some numbered list, where under number 1 there is text:

Google Translate said its „CSR V4.0 Bluetooth adapter uses CSR (Cambridge Silicon Radio)’s latest 8510 chip”. Wohoo, I thought to myself. Link to the official Qualcomm webpage for this IC:

https://www.qualcomm.com/products/csr8510

So, now I would be sure its Qualcom CSR8510 Bluetooth chip inside, with Bluetooth version 4.0 (not 5.0 as declared) and USB 2.0 connectivity.

So, gladly installed the drivers from DVD disk, supplied with adapter. Again, but(t). Not working, ok, I thought, newest drivers might solve the problem. Uninstalled the old driver and installed fresh driver from the manufacturer. Got some activity in „Device manager” tab, but when tried to scan for new devices over the Bluetooth – nothing was found. After several hours of dancing with drums and sacrificing some gadgets to Gods of Electronics…

…nothing changed. That was not something I would expect from Qualcomm, so I thought – is it CSR chip inside? It should look a lot like this:

Clearly seen CSR marking, with chip model under it. Chm, lets try to open the housing of the Bluetooth adapter. The plastic housing look really cheap, but hey, this adapter is cheap :).

There is a small lid, covering the back of PCB, on the same side as USB connection sliders can be seen. It popped off very easy, just a little bit of help with knife (there were no fixators or glue).

And the PCB just slides off those two pins.

You liars !!!! Where is the CSR chip ? WHERE ?!?! Its some Barrot IC, 8041A02, most probably not even a proper clone of CSR chip, as their driver struggles to work with this hardware. Barrot is, probably, a trade name for Beijing Bairui Interconnect company, which produces those ICs. So, results:

  1. This is not real Bluetooth v5.0, so, you wouldn’t get speed, distance, throughput and other functions, specific to BT 5.0.
  2. It’s not the Qualcomm product, its some fake clone.
  3. As it is not Qualcomm – it is not CSR 8510 chip, as declared in the supplied manual, so you wouldn’t be able to get proper support for it. Unless you work at Beijing Bairui Interconnect.

2017 Vėlykos… 2017.04.16 at 08:30

Balandžio 16 diena, Vėlykos – graži pavasariška šventė, kai vaikai ritinėja margučius nuo lentelių ir žaidžia visus kitus tradicinius Vėlykinius žaidimus. O vaizdas per langą:

Tai kur tas globalinis atšilimas pradingo 😀 ?

P. s. Nuotraukoje yra žvirblis 🙂

„Umbrella” korporacija ! 2017.04.03 at 09:56

Korporacija vis dar nežlugo, vienas iš jų automobilių užmatytas ir įamžintas ragelio fotoaparato pagalba 🙂 Kas ne temoj – „Resident evil” :).

21 amžius 2013.03.07 at 16:51

Et, kaip gerai gyventi technologijų eroje 🙂 Lauke pliaupia lietus, taigi turiu sėdėt viešbutyje, Dubline… Įsijungiu laptopėlį Acer eMachines e350, parsitempiu filmą iš www.monstras.lt, bet – ekranas tik 10,1″ – mažokas, o šalia yra viešbutinis Samsung LCD televizorius so normalaus dydžio ekranu… Chm… Ok, nusikopinu filmą į telefoną (HTC Sensation XE with Beats Audio), pasijungiu jį prie TV ir žiūriu didelį vaizdą su geru garsu. Bet – negaliu pakeisti vaizdo formato televizoriuje, rodo tik 4:5, o reikia 16:9 – viešbutis užblokavęs prieigą prie nustatymų. Ok, jamam TV pultelį (svarbu, kad būtų originalus Samsung pultas, o ne universalus), išjungiam TV ir spustelnam mygtukų seką – Info > Menu > Mute > Power On. Televizorius įsijungs, o ekrane – servisinis meniu 🙂 Išjungiam Hotel Mode ir štai jums prašom visi nustatymai vėl veikia. Su tuo servisiniu meniu atsargiai – ten galima taip prireguliuot, kad paskui sureguliuot neišeis. Na vat, filmas eina, viskas čiki, svarbu nepanikuot, technologijų amžiuje viskas įmanoma 🙂