Dirbdamas vis atrandu naujų taisyklių, kurių reiktų laikytis, remontuojant baterijas arba keičiant Ličio jonų elementus naujais. Bandysiu jas rašyti čia, kad pats ilgainiui nepamirščiau arba būtų kur pasižiūrėti.
Ličio jonų elementus numontuojame / nulituojame nuo galinio pliusinio kontakto ir atjunginėjame paeiliui link galinio minuso kontakto. Sumontuojant / sulituojant elementus jungiame nuo galinio minusinio kontakto ir einame link galinio pliusinio kontakto.
Akumuliatorių valdiklio „pažadinimas” iš budinčio režimo atliekamas trumpam sujungiant akumuliatoriaus paskutinės celės pliusą su baterijos išėjimo pliusiniu kontaktu.
Vis pasitaiko pamatyti simbolių, kurių nei pavadinimo nei apibūdinimo nežinau, o prisireikia jį parašyti. Didžiausias standartizuotas šriftų sąrašas su jų kodais vadinamas Unikodu – Unicode arba The Unicode Standard. Unikodo lentelėje yra visi egzistuojantys simboliai, piktogramos ir visi kiti dalykai, kuriuos kada nors kas yra parašęs . Taigi, netyčia aptikau įrankį, kurio lange nupiešus reikimą simbolį pasiūlomi atitinkami Unicode analogai. Nu super reikaliukas Shapecatcher: Draw the Unicode character you want!
Vis laikau mintyse šitą informaciją, bet kai prisireikia ir pamirštu, tai pasidalinsiu – gal pravers ir dar kam nors. MOSFET tranzistorių savybių ir pajungimo palyginimas:
Žemas lygis valdyme išjungia tranzistorių
Aukštas lygis valdyme įjungia tranzistorių
Krūvio nešėjai – elektronai
Greitesni nei P kanalo tranzistoriai
Lyginant panašių dydžių ir specifikacijų N ir P kanalo tranzistorius – N kanaliniai turi mažesnį RDSON
Žemas lygis valdyme įjungia tranzistorių
Aukštas lygis valdyme išjungia tranzistorių
Krūvio nešėjai – skylės
Lėtesni nei N kanalo tranzistoriai
Lyginant panašių dydžių ir specifikacijų N ir P kanalo tranzistorius – N kanaliniai turi didesnį RDSON
Čia toli gražu ne visų savybių palyginimas, tik pradžiai, kad bent jau orientuotis į kurią pusę žiūrėti :). Trumpai apie schemas – R1 ir R4 skirti valdyti užtūros (Gate) srovę, gan dažnai jų ir nebūna, panašiai taip apie 1K varžos. R2 ir R5 skirti timptelėti (pull-up ir pull-down) užtūrą link žemės arba teigiamo poliaus, kad užtūra „nekabėtų ore”, tuomet gali suveikinėti neprognozuojamai, panašiai apie 10K varžos.
P. s. Varžų dydžius paėmiau orientacinius, tam tikromis sąlygomis, schemomis ar maitinimo įtampomis gali skirtis.
Kažkaip vis prisireikia pasižvalgyti po užsienine kalba parašytus puslapius, o būna, kad į jokią suprantamą kalbą vertimo nėra. Tokiu atveju galima kopijuoti tekstą į Google vertėją ir paskaityti ten. Yra žymiai geresnis variantas – visą puslapį sukišti į Google vertėją ir turėti veikiančią jo kopiją norima kalba. Daroma va čia:
This is a collection of semiconductor logos which we found over the years, all symbols and signs are copyrighted by the appropriate owner. Please contact us if you found other or an error.
Puslapis kraustosi po kitu domenu, priežastis, principe, paprasta – kaštų optimizavimas, valdymo patogumas, vienu žodžiu finale bus vienas serverio paskyra dviem domenams. Stipriai pastebimų pokyčių nebus, adresas www.dainiaus.lt vis dar turėtų atidaryti šitą meninės iškrovos vietą, bet tuo pačiu bus apjungtas ir su kitu turimu domenu – www.dclabs.lt. Turbūt truputį keisis iš elektroninis paštas. Vietoje dainius.lt galūnės bus dclabs.lt, tik tiek :).
Socket connector for another item not P or J, paired with the letter symbol for that item (XV for vacuum tube socket, XF for fuse holder, XA for printed circuit assembly connector, XU for integrated circuit connector, XDS for light socket, etc.)