Category / Bambesiai

Igničio elektros kainos piginimas 2023.12.05 at 08:59

Elektros kainos vis dar „mažėja” 😁. Jau rašiau apie Igničio kainas:

2023.05.03 — 0,263 €/kWh
2023.06.01 — 0,276 €/kWh

Šiandien gaunu laišką, kurio pagrindinė mintis:

Va čia tai kainos mažėjimas 🤤. Ir aišku, tame pat laiške daug pasiteisinimų, kad „čia ne mes kalti, o aplinka”:

Igničio elektros kainos pasiūlymas 2 2023.06.01 at 23:43

Po pirmojo laiško gavau dar ir antrą, tokį:

Oooooo! Va čia tai dosnus pasiūlymas 😀 !!! Cieli 0,276 €/kWh, vietoje buvusių 0,28 €/kWh. Paskaičiuokim, kas gi čia man susitaupo, imant, tarkim, tuos pačius 200 kWh/mėn.

\[ 200 kWh × 0,28 cnt/kWh=56€ \] \[ 200 kWh × 0,276 cnt/kWh=55,2€ \]

Tai net 0,8 € susitaupo, aštuoniasdešimt centų per mėnesį! Va, dabar tai jau jaučiuosi praturtėjęs iki negaliu. Pirksiu naują mašiną, jachtą, vasarnamį Ispanijoje!

Sarkazmas… Durnių laivas.

Igničio elektros kainos pasiūlymas 2023.05.03 at 14:04

Gavau čia tokį laiškelį iš Igničio…

Nu ir galvoju paskaičiuokim – vidutiniškai paskutinius kelis mėnesius (nes orai šalti ir t. t.) elektros suvartojimas buvo apie 200 kWh, esama kaina 0,28 cnt/kWh, tai:

\[ 200 kWh × 0,28 cnt/kWh=56€ \]

Su nauju pasiųlymu:

\[ 200 kWh × 0,263 cnt/kWh=52,6€ \]

Cieli trys eurai ir keturiasdešimt centų susitaupys !!! Keturiasdešimt ! Va čia tai pasiūlymas, iš karto nebesijaus recesijos ir infliacijos, galima bus atsileisti diržus ir gal net vasarą išvykti atostogų į Kiprą ! Va čia tai Igničio geraširdiškumas 😂, net skolingas jaučiuosi 🤣. Ir kas, kad kokią nors kietai suvaržytą sutartį reiks pasirašyti 2 metams.

Sarkazmas… Durnių laivas.

Homo sovieticus, elektronika ir bambesiai 2022.08.03 at 11:02

Vis mintyse pakeiksnoju ankstesnį savo namo savininką/statybininką… O pagrindinė to priežastis – nu grynas sovietinis mąstymas, kad galima viską daryti iš pagalių ir šūdo, ir kaip išeis. Toks vaizdas, kad pagrindinės mintys buvo tokios:

Na, šiandien darysim šildymo sistemą (ar bet ką kitą)…

Apeina apie mūsų kaimą prisirenka visokio šroto, tarkim senų išmestų vamzdžių, kranų, laidų, jungčių, plytgalių… Ir iš to padaro kokį nors krakajobą, kuris kažkaip šiaip ne taip atlieka reikalingą funkciją.

Ir vėl „užsiroviau” ant tokio požiūrio. Visų pirma neveikė pakeliamų vartų kėliklyje esantis apšvietimas, tai tas žmogelis prikalchozino ten kokią tai lempukę nuo mašinos, bet jau prie manęs ta lempukė vis tiek nustojo šviesti. Kadangi ne kritiška, tai iš karto nelupau lauk to aparato, bet prieš kelias dienas vartai nustojo veikti – teko ardyti, ir tuo pačiu grožėtis homo sovieticus kalchozu.

Pradžiai apie pagrindinio gedimo priežastį. Patikrinau variklio kondensatorių, viskas OK, pajungiau tik variklį su kondensatoriumi nuo 230VAC – veikia, važinėja į abi puses, taigi logiška išvada, kad kažkas ant valdančios PCB biškį neveikia. Kad spragsi variklio relytė girdisi, reiškia ne ji ir ne jos valdymas. Taip ? Ot ir ne, ot ir ne 😁. Visi žinome, kad relytės nelabai mėgsta induktyvinių apkrovų (el. variklių, solenoidų ir panašiai), nes ilgainiui jų kontaktai nudega dėl elektros lanko, kibirkščiavimo ir panašių dalykų. Dėl to didžiąją dalį tokių relių keičiu SSR (Solid State Relay) relėmis. Bet šiuo atveju nepakeičiau, nes neturėjau tinkamų SSR’ų, o buvo šeštadienis, plius dar ir skubiai reikėjo remontuoti, nes mašiną į garažą reikia įvaryti… Taigi, pirmas sprendimas buvo pasikeisti relytes ir džiaugtis gyvenimu, tai yra vartų važinėjimu, toliau. Relytes gavau Lemonoje, Finderio gamybos, tos visai neblogos ir tiiikrai geresnės už buvusius bevardžius kiniečius RayexElec. Pakeičiau visas buvusias relytes, nes negali žinoti, kada numirs sekanti ir viskas veikia. O tuo pačiu susitvarkiau ir tą neveikiantį apšvietimą. O čia jau prasideda ir tas kalchozinimas.

Ten, kur matosi 3 relytės, tarp jų ir kondensatoriaus (dešinėje foto) yra tokia balta jungtis su dviem laidais. Prie tų laidų ir buvo prijungta paprasta automobilinė relė, kuri valdė tą apšvietimo lempą. Kai ardžiausi pagalvojau „o, tu matai, kaip keistai ir papildomai išvesta lempos jungtis…”. Nes šiaip lempai yra išvadas toje normalioje jungtyje PCB kairėje. Bet, kadangi reikėjo keisti variklio reles, išmontavau visą PCB ir i karto pasidarė aišku, kas čia per monai.

Pasirodo, lempa nustojo veikti, tai vietoje to, kad normaliai suremontuoti, tas žmogelis išlitavo relę, prasigręžė didesnes skyles, į kurias įlitavo kažkur patvoryje rastą jungtį su galiuku laido, viską kažkaip sukalchozino, dar ir valdymui signalą nuo kitos relės prisimontavo, nu ir tipo va, veikia. O aš sugalvojau pasiaiškinti, tai kodėl gi ta lempa nustojo šviesti, jeigu net tas kolchozas valdėsi ne nuo lempos relės valdymo. O pasirodo, kad trūkęs takelis…

Čia tas trumputis, virš diodo, jau aš jį ir palitavau. Trūkimas tarp takelio ir kontaktinės skylės, taigi, takelį truputį paskutau, čia tikrai nedaug, kokius 2 mm, ir suliejau lydmetaliu su skyle. Kontaktas atsirado, ant viršaus dar gavo žalio, UV kietinamo, lako ir viskas, remontas baigtas. Sulitavus visas 4 reles visos funkcijos pradėjo veikti taip, kaip numatyta gamintojo.

PCB nuvalyta nuo fliuso ir tiek… Ir dabar pasakykit jūs man, tai kokia blyn logika reikia vadovautis, kad imt kalchozint, gręžti skyles, gadinant PCB, lituoti, junginėti laidus ir montuoti papildomą automobilinę relę, kai gedimo paieška užtruko 30 sekundžių, naujos relės kaina:

Euras blyn šemdevyni už vienetą. Už visas 4 palikau 6,08 €, nes kiekio kaina pritaikė. Taigi, 30 sekundžių gedimo paieškai ir 1,69 € už naują relę prieš visą tą kalchozinimą, draskymą, litavimą kirviu ir laidų junginejimą. Ir vėl turime teisingai veikiančia PCB.

O vartų valdiklis tai ne koks prabangus, Guardian 21230L.

Va, pabambėjau, bet apie elektroniką, tai negalit pykt. Bet rimtai, chebra, darykit viską teisingai, iš karto gerai, be kalchozinimų – nu tikrai žymiai mažiau po to reiks knistis, remontuot, atstatinėt ar perdarinėt. Rimtai.

Русский военный корабль, иди на хуй! 2022.02.28 at 12:01

Dabar jau tikrai galima sakyti, kad pasaulis ar bent jau Europa nebebus tokia pati kaip buvo. Iki šiol tik postsovietinės valstybės buvo įsisąmoninę, kad Rusija – agresorius ir okupantas, visos kitos Europos ir pasaulio šalys ją matė labiau kaip normalią šalį, o Vokietiją vis dar atsiminė dėl jos fašistinės praeities. Bet ir tai, praėjus tiek daug laiko nuo II Pasaulinio karo ta istorinė atmintis pradėjo blukti, nebeliko tos vokiečiafobijos, o Lietuvoje po truputį pradėjo nykti rusofobijos atgarsiai. Bet vienas piktas, su stogeliu susipykęs dėdė, kas antrą žodį kartodamas „fašistai” ir pats panaudodamas fašistinės Vokietijos II Pasaulinio karo pradžios modelį (jo, gelbėjam savus kitose šalyse, kuriuos ten būktai kažkas presuoja) ir jo pagrindinę blitz krieg’o mintį. Taigi, rusai buvo blogiečiai, palyginus, ne daug kam – kiek čia tų postsovietinių šalių tėra, pasauliniame kontekste. O po šito Putino fokuso dabar jau visas pasaulis, ar bent jau visa Europa įsisąmonins tokią lygybę:

=

Atmeskime visus Putino melus, net jeigu jie yra tiesa – nu negali vien panorėjus viena valstybė kištis į kitos valstybės valdymą. Negali. Ir taškas. O toliau, jei jau Putinas taip rūpinasi tai tipo presuojamas Ukrainos rusais – nu tai imtų ir pasakytų „visi Ukrainos rusai, kurie jaučiasi presuojami, važiuokite į Rusiją, aš jums apmokėsiu persikraustymą su visa šeima ir giminėmis, duosiu gyvenamą plotą, paorganizuosiu darbą – Rusijoje niekas jūsų nebepresuos, gyvensite ir žvengsite”. Ir tas būtų žymiai pigiau visom prasmėm nei kariauti. Bet tikslas juk visiškai ne vietinius rusus gelbėti, ar ne 🙂 ?

Ir mes prisijungėme prie pagalbos Ukrainai, pririnkome visą krūvą vaikiškų šiltų drabužių ir truputį suaugusiems, keletą antklodžių… Kai kas netgi nauja.

Viskas supakuota ir sužymėta. Nuvažiavus į vietą didelį įspūdį paliko žmonių, irgi nešančių paramą, kiekis. Minios, automobilių kamštis… Bet užtai jaučiasi tas toks visų bendrumas, vienijančio tikslo turėjimas ir galvojimas ne vien apie save. Tokia, pasyvi, pagalba yra labai gerai, bet tikiu, kad ne vienas pagalvojo „reiktų važiuot į vietą ir padėti”, kai kas gal netgi galvoja apsiprekinti legaliais ginklais. Blogis numeris vienas – civiliokam neparduoda automatinių ginklų, blogis numeris du – legalaus ginklo be specialaus leidimo negalima vežti į užsienį. Antras punktas gali būti apeinamas – ginklus Ukrainoje savanoriams dalina nemokamai. O vat dėl pirmo punkto, jeigu reiktų ginkluotis legaliai, kaip civiliokui, sau rinkčiausi tokius ginklus:

  1. Artimai kovai – mano mėgstamiausias Colt Government 1911 A1, 9 mm, puiki stabdomoji jėga.

Tik man atrodo, kad šitas jau nebegaminamas 9 mm versijoje, o tas 0.22 kalibras tai tik treniruotėm. Bet jei ką antras pasirinkimas būtų kažkas iš Glock pasiūlos. Colt’as – nes gražus, Glock’as – nes geras :D. Nors gerumo prasme tai sakyčiau abu ant vienos pakylos stovi. Beje, 5 kartos Gloc’ai irgi turi gamyklinį sriegį duslintuvui. Tiesiog, kad žinotumėt :D.

  1. Kaip specialus taktinis ginklas – Steyr HS .50 M1. Turbūt pats galingiausias civiliokui prieinamas snaiperinis karabinas, ištaškantis moliūgėlį su šalmu už 1,5 km. Lyg ir gali būti su duslintuvu, nors jam svarbiau ugnies/liepsnos gesinimas, kad tamsoje iš karto neišsiduoti blykstelėjimu iš kur šaudoma. Rinktis reikėtų būtent M1 modifikaciją. Standartas užtaisomas vienu šovinių, po kiekvieno šūvio reikia užtaisyti iš naujo, o M1 turi 5 šovinių dėtuvę. Nors ir ne automatinis, bet žymiai greičiau užtaisoma, taigi, sekantis šūvis gali būti atliekamas greičiau.

Kodėl snaiperinis ? Nes turiu daug patirties snaiperiavime. Treniravausi metais, nors ir ne su koviniu ginklu, bet treniruotėm jo ir nereikia, užtenka, pagal galimybes, smulkiakalibrio, pneumatinio ar dujinio.

O kol kas – Zelenskiui stiprybės, jis jau pateko į istorijos vadovėlius kaip teisingas vadovas ir vadas. Pasauliniu mastu. Dėl Europos sąjungos myžčiojimo gėda, man susidarė toks įspūdis, kad laukia kol pasimatys, kuri šalis laimi. Tada prie tos laiminčios ir prisijungs, tipo draugeliai. Nu, kad su laimėtoju nesusipykt. O dabar va, Ukraina po truputį laimi ir visi linksta į jos pusę, su pagalba ir t.t. Bet jeigu eitų į pralaimėjimą – važiuojam padėti ? Atsiminkime – nėra blogų nacijų, yra blogi žmonės. Nei rusai, nei, anuo laiku, vokiečiai – tikrai nėra visi blogi. Tik keletas blogiečių valdžioje sugeba kartais atsidurti…

Gydytojai, bet ne apie Koroną :D 2021.01.19 at 12:07

Kažkaip senokai bambėjau, tai va štai jums „perliukas” – ar man vienam per eilę metų susidarė įspūdis, gal daktarai gydo pasakydami maždaug:

– Nu, spėju, kad šitie vaistai padės. Pagerk 3 dienas, jei nepadės ir nenumirsi ateik, dar ką nors paspėliosiu.

O tai… Šitą… O tai jau 21 amžiuje tyrimų daryt nebeišeina ??? Per brangu, neapsimoka, „ir taip tų žmonių daug, kas čia tokio jei keli numirs” ?

Durnių ieškojimas arba phišingas 2 2020.06.17 at 14:21

Dar vienas tipiškas durnių ieškojimo atvejis. Gaunu į el. paštą failiuką, kuį Windows’ai atpažįsta kaip Internetinį puslapį – natūralu, nes galūnė *.htm. Bet mes ne Windows’ai, turim šiokias tokias smegenėles, tai jungiam jas ir, prisiminę, ko mokytojai mokė kokioj 4 klasėj, bandom skaityti visą failo pavadinimą „DC0048896-Order0978 .xlsx.htm”. O kas čia per monai 🙂 ? Dviguba galūnė :). Senas geras bajeris, kai dar Windows ’95 laikais naudodavom tokias dvigubas galūnes virusiukam slėpti – Windows atpažįsta failą pagal paskutinę galūnę, tai galvotum „ką blogo gali padaryti Internetinis puslapis ?”. Ir drąsiai spaudi ENTER arba spragsi su pele. To tik ir reikia, pats nesuprastum, kad jau prisispragsėjai – nors ir paveiksliukas būtų Enternet Explorerio, ar EDGE, ar Mozilla, ar FF, bet esmė slepiasi dar ir tame xlsx, o tai jau Excel failas, kuriame gali gyventi kenkėjiška makroprograma, parašyta VBA. Kompas nuo jos nesusprogs, bet nervų pagadint gali, taigi – JOKIŲ FAILŲ SU DVIGUBA GALŪNE ATIDARINĖTI NEGALIMA. Žodžiu bandom atidaryti ir pažiūrėti kas viduje. O viduje vaizdas toks:

Vaizdelis pasididina

Iš šitų kripučių nieko protingo pasakyt neišeis, viskas užkoduota. Bet žūūūrim tikrai įdėmiai ir matom daug daug „%” ženklų, o taip koduojamas tekstas URL adresuose. Šyptelnam į ūsą (nors ir neturim ūsų!) ir sumurmam „kakeri tu kakeri…”. Imam pirmą pasitaikiusį HTML dekoderį ir gaunam tokį vaizdelį:

Žymiai panašiau į žmonėms suprantamą kalbą ;). Daug analizuoti patingėjau, užmečiau akį į programą, biškį pasilazdavojau, o kam įdomu – čia yra programos kodas, kurį drąsiai galima atsidaryti su Notepad’u ir analizuoti. Pradžia gera, toliau bus dar kripučių, ten Excel failo gabalas, kurį prie gerų norų būtų galima perkompiliuoti į Excel failą ir atsidaryti pažiūrėti kas ten. Žiūrėjau, nieko labai įdomaus – tradiciškai, forma, kurioje prašoma įvesti savo prisijungimo duomenis.

Durnių ieškojimas arba phišingas 2020.06.16 at 14:12

Fišingas (sukčiavimas) yra bandymas gauti neskelbtiną informaciją, tokią kaip vartotojo vardai, slaptažodžiai ir kreditinės kortelės duomenys, užmaskuojant save kaip patikimą subjektą elektroninėse komunikacijose. Paprastai tai daroma el. paštu arba momentinių pranešimų siuntimu, vartotojams dažnai nurodoma įvesti asmeninę informaciją netikrame tinklalapyje, kuris atitiktų teisėtos svetainės išvaizdą ir pobūdį.

Turbūt kiekvienas gauname tuos pačius laiškus, prašančius, o kartais net grasinamai, prisijungti prie savo elektroninio pašto dėžutės. Paprastai tokių laiškų kūrėjai tikisi, kad žmogus prisijungs per jų pateiktą formą prisijungs prie savo pašto dėžutės, tačiau tą darant tik savo noru atiduosite prisijungimą tam „hakeriui”, kuris atsiuntė laišką. Štai jums pavyzdys, gavau šiandien:

Ir ką gi mes čia matome 🙂 ? Laiškas kaip ir atėjęs iš info@support.com, nors mano domenas visiškai kitoks, iš karto galima suprasti, kad „hakeris” bukokas, būtų bent jau domeną „primontavęs” iš mano pašto adreso, jau būtų įtikinamiau. Taigi, pagrindinė laiško mintis, kad atsinaujino pašto serveris ir reikia sinchronizuoti duomenis, tam reikia spustelėti ant „Sunchronize dainius@….” ir atsidarys Interneto naršyklė, kuri parodys prisijungimo langą:

Viskas kaip ir gražu, dar pasirinkimas yra ištrinti pašto dėžutę, o adresas jau iš karto įrašytas Mail Account laukelyje. Belieka tik įrašyti slaptažodį ir paspaudus Login to revalidate pereiti prie sekančio lango:

Tik paprašo įvesti teisingą slaptažodį ir jį dar kartą pavirtinti, po to jau paspaudus „Verify to continue” prisiduosite kakeriui savo slaptažodį. Viskas elementaru ir paprasta, suprograminta paprastai, dalis kodo pasiskolinta iš tikros elektroninio pašto programos (nemokama, https://roundcube.net/), kitkas paredaguota pagal save. Naudojamas PHP, CSS ir Java skriptinimas.

Pats puslapis hostinamas mitsp.org adresu, beje turi galiojantį SSL sertifikatą (bet jį gauti yra visai paprasta ir nebūtinai jis bus veikiantis). Adresas registruotas Brazilijoje… Nu negi ten važiuosiu aiškintis… O aiškintis būtų smagu :). Nors nujaučiu, kad Brazilijoje nieko nerasiu – su laišku susiję IP adresai 154.0.169.13 ir 105.0.7.112. Pirmasis yra elektroninio pašto serverio, išsiuntusio laišką, adresas, registruotas Pietų Afrikoje, o antrasis yra siuntėjo IP (tikiuosi bent jau iš Interneto kavinės siuntė, ne iš namų), registruotas Johanesburge, Pietų Afrikoje. Taigi, mūsų kakeris greičiausiai gyvena Johanesburge, diena punta bananus, o naktį peržiūri kas užkibo ant emailinio kabliuko. O kakerio adresas, į kurį jis gauna visus slaptažodžius yra amandamandi@yandex.com :). Galite siųsti palinkėjimus.

O kad jau užsirovė ant manęs, tai štai jums ir išeitinis jo programos kodas, turėdami laiko analizuokite, rašykite pastebėjimus, bet nenaudokite jo tam pačiam, kam tas čiumazikas.

O aš tuo tarpu parašiau į Yandex elektroninio pašto palaikymo tarnybą, kad sureaguotų į fišingo faktą. Gal net kažką atrašys.

Žmonių bukumas 2017.10.11 at 15:29

Tiesiog pasakysiu A. Einšteino žodžiais:

Begaliniai yra tik du dalykai: Visata ir žmonių kvailumas. Bet dėl Visatos nesu tikras.

Super prietaisas ! 2016.11.04 at 17:26

Primeskit, kolegos, kokį užklausimą gavau šiandien. Maždaug taip:

– Žinai, šiandien pasakojo apie tokį prietaisą, kuris visus virusus iš emailo išgaudo, dabar ten niekas nebeužsikrės – ir mums tokio reikia, nes tipo emailai tai eina. Bet, žinok, nežinom kas ten per prietaisas, bet tokį patį užsakyk privaloma tvarka.

Ir tokiam stiliuj grynas kapsėjimas ant smegenų…

Mda… Ir ką atsakyt, kai diletantai prisiklauso visokių nesamonių apie utopinius firewallus šleš antivirusus ir paskui bando įrodyt kad zebras ne juodas su baltais dryžiais, o atvirkščiai ? Už tokį nuo visų virusų saugantį prietaisą išradėjas jau būtų gavęs Nobelio premiją ! O gal net ir dvi ! Ir dar šiaip chebra būtų papildomą skladkę sumetus.

Paskaitykit, po to užsirašykit, išmokit mintinai ir dar kartą užrašykit iš atminties – su durna galva joks antivirusas/firewallas/mistinė dėžutė neapsaugos. Ir kartokit sau tą kas vakarą, prieš miegą. Nebent žirklėm per Interneto šniūrelį. Jei WiFi – tuomet jau niekas nebepadės…

3313326766_2ffbacab1c