Category / Programavimas

STM32F466 dev bordas ! 2022.01.27 at 14:59

Taip, pagaliau šiais visuotinio elektronikos komponentų deficito laikais, tiesiai iš „ST” (nu ok ok, per Lemoną) atvažiavo senokai užsakytas kūrybinis modulis (© vertimas development board) STM32F466RE. Modulyje gyvena Arm® 32-bit Cortex®-M4 procesorius su integruotu FPU. Ir šitas modulis, bent jau man, turėtų pakeisti visus Arduino modulius ir projektus, o kadangi šitas procesorius yra stipriai greitesnis už Arduino valdiklį (ne šiaip pasakiau procesorius ir valdiklis), bus įdomu jį visaip išsibandyti.

Pradžioje – kodėl pasirinkau būtent šitą modelį. Pradžioje žiūrim į bendrą paveiksliuką, paimtą iš „ST” puslapio (visa informacija paimta iš „ST” puslapių, taigi, norintys ras ją ir ten):

Taigi, galvoju, kad mokytis visus procesorius visai neturiu laiko, todėl rinkausi tokį aukso viduriuką, kad būtų greitas, ir sąlyginai nebrangus. Taigi, taikiau į „High Performance” segmentą. O jame gyvena procesoriukų linijos:

Taigi, STM32H7 ir F7 du patys galingiausi, prikimšti visokių funkcijų (detalesnį aprašymą jau teks žiūrėti pas „ST”), kurių aš nepanaudosiu, todėl juos atmečiau. Bet kadangi norėjau tokio aukso viduriuko, tai patį silpniausią, STM32F4 (kurio man greičiausiai būtų pakakę su kaupu) irgi išmečiau iš kandidatų sąrašo. Beliko tik STM32F2 ir STM32F4. Iš tų dviejų truputį geresnis F4. Jis gali būti Foundation arba Advanced, bet našumo atžvilgiu jie beveik vienodi, todėl pasirinkau paprastesnį Foundation, štai ir atvažiavom prie pasirinkimo :D. Ir dar dėl to, kad nujaučiu tarp jų nesudėtinga būtų migruoti vos panorėjus. Bent jau Foundation → Advanced kryptimi. kadangi jau pasirinkome konkrečią seriją, žiūrim dar vieną paveiksliuką:

Čia jau yra konkretūs procesoriukai, ne modelinė gama. Taigi, iš mūsų pasirinktos Foundation STM34F4 gamos pats geriausias STM32F446 procesorius. Dažnis geras, atminties per akis, funkcionalumas pats tas. Štai ir turim pasirinkimą :). O kūrybinis modulis su šiuo procesoriuku yra STM32F446RE. Nors rašant straipsnelį vis dar kirba mintis, kad toks žvėris bus gerokai per galingas mano projektams, bet vis tiek džiaugiuosi kaip vaikas per Kalėdas, gavęs norimą dovanėlę :D.

Dar kažkur skaičiau (turbūt modulio aprašyme), kad viršutinė dalis gali būti naudojama kaip ST-LINK programatorius kitiems „ST” procesoriams/valdikliams. Turiu ir atskirą ST-LINK’ą V2, bet vis tiek naudinga informacija :). Štai ir prasidės ne už ilgo „Hello world” su šituo moduliuku :). O čia beveik 200 puslapių aprašymas :D, mokykis ! O čia modulio aprašymas. Ir dar vienas labai reikalingas failas – HAL komandos su aprašymais.

Pirmasis C „Hello world” 2017.02.07 at 16:12

Štai, pirmoji mano programa, parašyta grynai C kalba, mirksinanti LEDus, kas atitinka standartinį „Hello world” kai nėra ekraniuko.

 

Paveiksliuke primityvus, bet veikiantis mirksiukas. RC7 ir RC9 per tranzus valdo porą LEDų, o LEDų maitinimas enablinasi RA1. Čia tokia schema, ne visai devbordas, pritaikiau tik nuo kito prietaiso.