Category / Programatoriai

Batronix BX48 Batego II universalus programatorius 2023.01.19 at 15:42

Šito reikalo istorija tęsiasi jau kokia 15 metų, tai pradėsiu iš toli. Kažkada, dar universiteto laikais, prisireikė programatoriaus, tuomet ant bangos buvo Willem’as, tuomet jį pasidaryti buvo galima sąlyginai nesunkiai, o svarbiausia gerokai pigiau nei pirkti gamyklinį programatorių. Dirbo per LPT (DB25) prievadą, reikėjo konfigūruoti trumpikliais ir buvo lėtas, bet skaitė kažkuriuos EEPROMus, kurių kiti pigūs programatoriai „neįkąsdavo”, nors su tais EEPROMais dirbo dar lėčiau (o gal ten buvo EPROMai). O dabar irgi pilna jo klonų, AliExpress’e ir šiaip pas entuziastus. O aš kažkaip nenorėjau tokio, reikėjo gero, universalaus, dirbančio per USB prievadą ir tuomet pirkau AliExpress’e TOP2048 programatorių. Nors jo programa (TopWin 6) buvo stipriai Chinglish, bet jis buvo pigus (anuomet mokėjau gal 78 $) ir su labai dideliu palaikomų mikroschemų sąrašu. Ir puikiausiai juo naudojomės tikrai ilgą laiką, kol pagaliau įsirėmėme į Windows 10 ir faktą, kad TopWin programa nu niekaip nesusibendravo su Windows 10 ir programatoriaus draiveriu. Po to kurį laiką dar bandė tas programatorius dirbti Windows XP aplinkoje, bet sukosi virtualkėje, bet dabar, atsinaujinus laboratorijos kompiuterį, sugalvojau, kad reikia atsinaujinti ir programatorių. Ufff, va tokia va tatai istorija, kodėl čia viskas atsitiko. Taigi, išstudijavęs rinkoje esančius programatorius, palyginęs jų galimybes, savo poreikius ir finansinius pajėgumus pasirinkau Batronix BX48 Batego II universalų programatorių. Jis atitiko visus pagrindinius pasirinkimo kriterijus:

 • Gaminamas Europoje
 • Geras palaikymas, pageidautina Europoje
 • USB jungtis
 • Dirbantis su Windows 10 ir Windows 11
 • Didelis palaikomų mikroschemų sąrašas
 • Patogi programa

Taigi, Batronix – Vokiečių įmonė, reikia tikėtis vis dar išlaikiusi ta vokišką kokybę. Palaikymas – kurį laiką bendravau, patiko, ypač tai, kad pasakė – „jeigu kokios mikroschemos nėra sąraše, pridėsime pagal pageidavimą ir greičiausiai nemokamai”. USB juntis yra, ką tik instaliavau ir išbandžiau Windows 11 operacinėje – veikia, programa tikrai funkcionali, tai kol kas visko net neišbandžiau, bet kiek bandžiau patiko. Ne viskas joje ten gal patogu, kai kada atrodo, kad net per daug funkcijų, bet tas žymiai mažiau trukdo, nei funkcijų trūkumas. O kad jau turim gamintoją, tai štai ir jų gaminamų programatorių palyginimas:

Kadangi programatorių perku tikrai ne vieniems metams ir negali žinoti, kokias mikroschemas gali tekti programuoti ateityje – pasirinkau patį pačiausią, BX48 Batego II už 579,59 € (tiesa gavau nedidelę nuolaidėlę ir nemokamą siuntimą).

Forma patiko, juodas, mažiukas, su trim LEDukais ir didele ZIF jungtimi mikroschemoms. Dabar beliko tik užsipirkti reikiamų adapterių, kol kas tik PLCC-44. Palaikomų mikroschemų sąrašas yra čia. Svarbiausia, kad palaiko ir visokius senus ir jau ekskliuzyvinius čipus :).

ST Link V2 at 14:48

Prieš kurį laiką įsigijau ir ST Link V2 programatorių, originalas, gražioje dėžutėje. Aprašymas iš ST puslapio:


The ST-LINK/V2 is an in-circuit debugger and programmer for the STM8 and STM32 microcontrollers. The single-wire interface module (SWIM) and JTAG/serial wire debugging (SWD) interfaces are used to communicate with any STM8 or STM32 microcontroller located on an application board. In addition to providing the same functionalities as the ST-LINK/V2, the ST-LINK/V2-ISOL features digital isolation between the PC and the target application board. It also withstands voltages of up to 1000 Vrms.

STM8 applications use the USB full-speed interface to communicate with the ST Visual Develop (STVD-STM8) or ST Visual Programmer (STVP-STM8) software, or with integrated development environments from third-parties.

STM32 applications use the USB full-speed interface to communicate with the STM32CubeIDE software tool or with integrated development environments from third-parties.


Pas mane tas paprastesnis, be izoliavimo. Skirtas STM8 ir STM32 valdikliams programuoti/debuginti.

STM32F466 dev bordas ! 2022.01.27 at 14:59

Taip, pagaliau šiais visuotinio elektronikos komponentų deficito laikais, tiesiai iš „ST” (nu ok ok, per Lemoną) atvažiavo senokai užsakytas kūrybinis modulis (© vertimas development board) STM32F466RE. Modulyje gyvena Arm® 32-bit Cortex®-M4 procesorius su integruotu FPU. Ir šitas modulis, bent jau man, turėtų pakeisti visus Arduino modulius ir projektus, o kadangi šitas procesorius yra stipriai greitesnis už Arduino valdiklį (ne šiaip pasakiau procesorius ir valdiklis), bus įdomu jį visaip išsibandyti.

Pradžioje – kodėl pasirinkau būtent šitą modelį. Pradžioje žiūrim į bendrą paveiksliuką, paimtą iš „ST” puslapio (visa informacija paimta iš „ST” puslapių, taigi, norintys ras ją ir ten):

Taigi, galvoju, kad mokytis visus procesorius visai neturiu laiko, todėl rinkausi tokį aukso viduriuką, kad būtų greitas, ir sąlyginai nebrangus. Taigi, taikiau į „High Performance” segmentą. O jame gyvena procesoriukų linijos:

Taigi, STM32H7 ir F7 du patys galingiausi, prikimšti visokių funkcijų (detalesnį aprašymą jau teks žiūrėti pas „ST”), kurių aš nepanaudosiu, todėl juos atmečiau. Bet kadangi norėjau tokio aukso viduriuko, tai patį silpniausią, STM32F4 (kurio man greičiausiai būtų pakakę su kaupu) irgi išmečiau iš kandidatų sąrašo. Beliko tik STM32F2 ir STM32F4. Iš tų dviejų truputį geresnis F4. Jis gali būti Foundation arba Advanced, bet našumo atžvilgiu jie beveik vienodi, todėl pasirinkau paprastesnį Foundation, štai ir atvažiavom prie pasirinkimo :D. Ir dar dėl to, kad nujaučiu tarp jų nesudėtinga būtų migruoti vos panorėjus. Bent jau Foundation → Advanced kryptimi. kadangi jau pasirinkome konkrečią seriją, žiūrim dar vieną paveiksliuką:

Čia jau yra konkretūs procesoriukai, ne modelinė gama. Taigi, iš mūsų pasirinktos Foundation STM34F4 gamos pats geriausias STM32F446 procesorius. Dažnis geras, atminties per akis, funkcionalumas pats tas. Štai ir turim pasirinkimą :). O kūrybinis modulis su šiuo procesoriuku yra STM32F446RE. Nors rašant straipsnelį vis dar kirba mintis, kad toks žvėris bus gerokai per galingas mano projektams, bet vis tiek džiaugiuosi kaip vaikas per Kalėdas, gavęs norimą dovanėlę :D.

Dar kažkur skaičiau (turbūt modulio aprašyme), kad viršutinė dalis gali būti naudojama kaip ST-LINK programatorius kitiems „ST” procesoriams/valdikliams. Turiu ir atskirą ST-LINK’ą V2, bet vis tiek naudinga informacija :). Štai ir prasidės ne už ilgo „Hello world” su šituo moduliuku :). O čia beveik 200 puslapių aprašymas :D, mokykis ! O čia modulio aprašymas. Ir dar vienas labai reikalingas failas – HAL komandos su aprašymais.

Microchip PicKit 4 – originalas! 2021.09.29 at 15:42

Kažkaip vieną dieną pagalvojau – ilgą laiką naudojuosi PicKit2 klonu, bet reik baigt su ta sovietine ubagyste ir bandymais apgauti visus ir užsisakiau originalų Microchip PicKit 4.

Ir štai, pagaliau dar vienas geras įrankis atsigulė į programatorių stalčių. Su prisijungimu prie MPLAB’o jokių bėdų nekilo, tai net nepasakosiu :). Ta mėlyna švieselė keičia spalvas pagal programatoriaus pasijungimo būklę, gražiai atrodo :). Ir dar pinout’as, radau Internete:

Attiny85/88 ir gal kitų prociukų pajungimas prie PicKIT 4:
 
Pinai [Pickit — Attiny (reikia tikrinti pagal Attiny aprašymą kontaktų numeriukus)]:
   1 — NC
   2 — 8 (VCC)
   3 — 4 (GND)
   4 — 6 (MISO)
   5 — 7 (SCK)
   6 — 1 (RESET)
   7 — 5 (MOSI)
   8 — NC

CH341 mod for 3,3V 2021.07.12 at 11:58

Thought I will write this post in English. Not because its something global, but to practice the language. For a long time used the Chinese programmer CH341, basically for 5V IC’s, but now I needed to program BIOS on the video card (should be separate post about the repair of it). The EPROM with BIOS should be powered by 1,8V and I was surprised, that originally it is powered by 3,3V, by the power supply on the video card. Not much of a help, because I did not have a 1,8V or 3,3V programmer. But I remember, when I received couple of CH341’s I saw a 3,3V converter on board. It uses AMS1117 chip to make 3,3V, but strange – there is no way to switch to 3,3V power supply for the programmed IC. I mean, the CH341 is always powered by 5V from USB, and it cant be switched to have 3,3V on the programming pins (CS, CLK, MISO, MOSI, etc). Its, probably, a mistake, made by the creator of that PCB. A mistake, which can be easily corrected.

Lets analyze a bit how to properly do the 3,3V mod. First, the AMS1777. It looks like a clone of LM1117 by Texas Instruments :D.

The middle pin and tab of the package are outputs, giving 3,3V, we will take them from here.

While writing this found the CH341 programmer schematics:

The CH341 chip has only one positive power supply pin, so we will have to disconnect it from 5V and connect it to 3,3V. This should make it output 3,3V on all pins. According to CH341 datasheet, it supports both 5V and 3,3V, so we’re OK here. The datasheet is written in Chinglish, so I had to think what the hell do they mean by this:

CH341 support 5V and 3.3V source voltage. When working on 5V source voltage, the VCC input 5V
power from outside, and V3 connects to 4700pF or 0.01uF decoupling capacitance. If the work power is
3.3V, connect V3 to VCC, input 3.3V source voltage. The voltage of other circuit which is connected to
CH341 is no pass than 3.3V.

I decided, that this means if chip is powered by 3,3V, I should connect the V3 (pin 9) to VCC. Leaving the last sentence for you to crack :D.

The work took just a couple of minutes – lifted the pin 28 from PCB, soldered one strand of copper wire, routed that wire to pin 9, soldered to pin 9 and went to the finish on the 1117 tab. Looks like this:

Surprisingly – it reads and writes the BIOS on the video card, thus leaving it in my programmers box as a cheap but still useful tool.

PicKIT 2, ne originalus… 2021.05.18 at 12:44

Senokai jau turiu šitą žaisliuką, jau ne kartą ir pravertė PIC mikrokontrolerių programavimui. Pirkau turbūt eBay ar AliExpress už, maždaug, 8 €. Dirba su gamykliniu MP LAB’u ir atrodo labai panašiai kaip ir originalus PicKIT’as, tik nėra Microchip logotipo:

Oficialus vartotojo vadovas yra čia.

USBasp programatorius Atmeliams 2019.10.30 at 15:30

Senokai jau naudoju, visai geras ir tikrai nebrangus programatorius iš eBay:

Būna berods su mažiau kontaktų, bet aš norėjau su 6. Kainavo ~2 Eur su siuntimu, veikia gerai. Aprašymas:
USBasp_H6 AVR Programmer ,5V automatic control the speed, support Win7 64Bit,LINUX standard 6pin.
Komplekte buvo ir 6 kontaktų kabeliukas. Draiverių berods nereikėjo, instaliavau tik eXreme Burner programą:

Programuojami čipai:

AT89S51, AT89S52, AT89S8252, AT90S1200, AT90S2313, AT90S2323, AT90S2333, AT90S2343, AT90S4414, AT90S4433, AT90S4434, AT90S8515, AT90USB1286, AT90USB1287, AT90S8535CAN SERIESAT90CAN32, AT90CAN64, AT90CAN128PWM SERIESAT90PWM2, AT90PWM3Mega SeriesATmega8, ATmega48, ATmega88, ATmega168, ATmega328, ATmega103, ATmega128, ATmega1280, ATmega1281, ATmega16, ATmega161, ATmega162, ATmega163, ATmega164, ATmega165, ATmega169, ATmega2560, ATmega2561, ATmega32, ATmega323, ATmega324, ATmega325, ATmega3250, ATmega329, ATmega3290, ATmega406, ATmega64, ATmega640, ATmega644, ATmega645, ATmega6450, ATmega649, ATmega6490, ATmega8515, ATmega8535TINY SERIESATtiny11, ATtiny12, ATtiny13, ATtiny15, ATtiny22, ATtiny24, ATtiny25, ATtiny26, ATtiny261, ATtiny28, ATtiny44, ATtiny45, ATtiny461, ATtiny84, ATtiny85, ATtiny861, ATtiny2313

BIOS mikroschemų programatorius at 10:13

Tok nebrangus (~4 Eur su siuntimu) programatorius:

Sukonstruotas „ant” CH341A mikroschemos. Datasheet’as čia.
Aprašymas:

 • USB Programmer
 • Condition: New
 • Support 24EEPROM and 25 SPI flash 8pin/16pin chip
 • USB to TTL port, can getroot online
 • With CH341A chip
 • Recognize 25 series chip automatically
 • And support download STC series procedure of singlechip
 • With 24/25 status indicator lamp
 • SPI pin to support expanding the utility
 • Color is shown as pictures
 • PLS NOTE that due to lighting effects, monitor’s brightness/ contrass settings ect, there could be some slight differences in the color tone of the pictures and the actual item!
 • Provide 5V-3.3V power supply output
 • Dimension:70mm x 27mm

Darbui reikalingi du dalykai – draiveriai ir programatoriaus valdymo programa. Programos instaliuoti nereikėjo, tik draiverį.

Išvadų reikšmės:

CLK – kaip ir aišku, Clock
CS – Chip select
MOSI – Master Output, Slave Input
MISO – Master Input, Slave Output
GND – masė
3,3V – maitinimas
5V – maitinimas

1, 2, 3 – darbo režimo parinkimas (1-2 Parallel režimas (vidinis), 2-3 Serial režimas (išorinis));
TXD – perduodami duomenys
RXD – gaunami duomenys
GND – masė
5V – maitinimas

Pabandžiau programuoti ST24C02 EEPROMą, jumperis stovi ant 1-2 – viskas veikia ir labai greitai.

Programuoja tokias mikroschemas:

25/26 SPI FLASH

AMIC: A25L05P, A25L512, A25L010, A25L10P, A25L020, A25L20P, A25L040, A25L40P, A25L080, A25L80P, A25L016, A25L16P, A25L032;
ATMEL: AT25F512, AT25F512A, AT25F512B, AT25F1024, AT25F1024A, AT25FS010, AT25DF021, AT25F2048, AT25DF041A, AT25F4096, AT25FS040, AT26DF041A, AT26F004, AT25DF081A 1.8V, AT25DL081 1.8V, AT26DF081A, AT25DF161, AT26DF161, AT26DF161A, AT25DF321, AT25DF321A, AT26DF321, AT25DF641;
COMMON: 25X005, 25X05, 25X10, 25X20, 25X40, 25X80, 25X16, 25X32, 25X64, 25X128, 25X256, 25X512, 25X1024, 25X2048;
EON: EN25B05, EN25B05T, EN25F05, EN25LF05, EN25P05, EN25D10, EN25LF10, EN25P10, EN25D20, EN25F20, EN25LF20, EN25D40, EN25F40, EN25LF40, EN25D80, EN25F80, EN25P80, EN25Q80, EN25QH80, EN25T80, EN25B16, EN25B16T, EN25D16, EN25F16, EN25H16, EN25Q16, EN25QH16, EN25T16, EN25B32, EN25B32T, EN25F32, EN25P32, EN25Q32, EN25QH32, EN25B64, EN25B64T, EN25F64, EN25Q64, EN25QH64, EN25F128, EN25Q128, EN25QH128;
ES: ES25P10, ES25P20, ES25M40, ES25M40A, ES25P40, ES25M80, ES25M80A, ES25P80, ES25M16, ES25M16A, ES25P16A, ES25P32;
ESMT: F25L004A, AF25L04UA, F25L008A, F25L08PA, F25L016PA, F25L16PA, F25L32PA, F25L32QA, F25L64PA;
KH: KH25L4006E, KH25L80360, KH25L8006E(OTP), KH25L1606E(OTP);
FUDAN MICRO: FM25F005, FM25F01, FM25F02, FM25F04, FM25Q08, FM25Q16, FM25Q32;
GIGADEVICE: GD25D05, GD25Q512, GD25D10, GD25Q10, GD25Q20, GD25Q21, GD25D40, GD25F40, GD25LQ40 1.8V, GD25Q41, GD25D80, GD25F80, GD25LQ80 1.8V, GD25Q80, GD25T80, GD25LQ16 1.8V, GD25Q16, GD25LQ32 1.8V, GD25Q32, GD25LQ64 1.8V, GD25Q64, GD25LQ128 1.8V, GD25Q128, GD25LQ256 1.8V;
INTEL: 25F160A33B, 25F320S33B, 25F640S33B;
KH: KH25L4006E, KH25L8006E, KH25L8036D, KH25L1606E;
MICRON: N25Q64A;
MSHINE: MS25X05, MS25X10, MS25X20, MS25X40, MS25X80, MS25X16, MS25X32, MS25X64, M525X128;
MXIC: MX25V512, MX25V512 2.5V, MX25L1005, MX25V1006 2.5V, MX25V1035 2.5V, MX25L2005, MX25L2026, MX25V2006 2.5V, MX25V2035 2.5V, MX25L4005A, MX25U4035 1.8V, MX25V4005 2.5V, MX25V4006 2.5V, MX25V4035 2.5V, MX25L8005, MX25L8006E, MX25L8035E, MX25L8036E, MX25U8033E 1.8V, MX25U8035 1.8V, MX25V8005 2.5V, MX25V8006E 2.5V, MX25V8035 2.5V, MX25L1605D, MX25L1606E, MX25L1608D, MX25L1608E, MX25L1633E, MX25L1635E, MX25L1636D, MX25L1636E, MX25U1635E 1.8V, MX25L3205D, MX25L3206E, MX25L3028D, MX25L3208E, MX25L3225D, MX25L3233F, MX25L3235D, MX25L3235E, MX25L3236D, MX25L3236F, MX25L3237D, MX25L3239E, MX25L3273E, MX25L3273F, MX25U3235E 1.8V, MX25L6405D, MX25L6406E, MX25L6408D, MX25L6408E, MX25L6433F, MX25L6435E, MX25L6436E, MX25L6436F, MX25L6439E, MX25L6445E, MX25L6455E, MX25L6465E, MX25L6473E, MX25L6473F, MX25L6475E, MX25U6435E 1.8V, MX25L12805D, MX25L12835E, MX25L12835F, MX25L12836E, MX25L12839F, MX25L12845E, MX25L12855E, MX25L12865E, MX25L12873F, MX25U12835F 1.8V, MX25L25635E, MX25L25635F, MX25L25639F, MX25L25645G, MX25L25735E, MX25U25635F 1.8V, MX25U25645G 1.8V, MX25L51245G, MX25U51245G 1.8V, MX66L51235F, MX66U51235F 1.8V, MX66L1G45G, MX66U1G45G 1.8V, MX66L2G45G, MX66U2G45G 1.8V;
NEXFLASH: NX25P10, NX25P20, NX25P40, NX25P80, NX25P16, NX25P32;
PMC: PM25LVS12A, PM25LV010A, PM25LV020, PM25LV040, PM25LV080B, PM25LV016B;
SAIFUN: SA2SF005, SA25F010, SA25F020, SA25F040, SA25F080, SA25F160, SA25F320;
SANYO: LE25FU106 2.5V, LE25FU206 2.5V, LE25FS406 1.8V, LE25FU406 2.5V;
SPANSION: S25FL001, S25FL001, S25FL004, S25FL040, S25FL008, S25FL016, S25FL160, S25FL032, S25FL064, S25FL128, 25FL129, S25FL256, S25FL512;
SST: SST25VF512, SST25VF512A, SST25VF010, SST25VF010A, SST25LF020A, SST25VF020, SST25VF020A, SST25VF040, SST25VF040A, SST25VF040B, SST25VF080B, SST25VF016B, SST25VF032B, SST25VF064C;
ST: M25P05A, M25P10A, M25PE10, M25P20, M25PE20, M25P40, M25PE40, M25P80, M25PE80, M25PX80, M25P16, M25PE16, M25PX16, M25P32, M25PE32, M25PX32, M25P64, M25PE64, M25PX64, M25P128;
WINBOND: W25P10, W25X10, W25X10A, W25X10AL, W25X10L, W25P20, W25Q20BW, W25X20, W25X20A, W25X20AL, W25X20L, W25P40, W25Q40BV, W25Q40BW, W25X40, W25X40A, W25X40AL, W25X40L, W25P80, W25Q80BV, W25Q80BW, W25Q80V, W25X80, W25X80A, W25X80AL, W25X80L, W25P16, W25Q16BV, W25Q16CV, W25Q16DW, W25Q16V, W25X16,W25P32, W25Q32BV, W25Q32CV, W25QDW, W25Q32FV, W25Q32V, W25X32, W25P64, W25Q64BV, W25Q64CV, W25Q64DW, W25Q64FV, W25Q64FW, W25X64, W25Q128BV, W25Q128CV, W25Q128DW, W25Q128FV, W25Q128FW, W25Q256BV, W25Q256FV;

24 EEPROM 

ATMEL: AT24C01B, AT24C01, AT24C01A, AT24C02, AT24C02A, AT24C02B, AT24C04B, AT24C04, AT24C04A, AT24C08A, AT24C08B, AT24C08, AT24C16, AT24C16A, AT24C16B, AT24C32B, AT24C32A, AT24C32, AT24C64, AT24C64A, AT24C64B, AT24C128, AT24C128A, AT24C128B, AT24C256A, AT24C256, AT24C256B, AT24C512B, AT24C512A, AT24C512, AT24C1024, AT24C1024A, AT24C1024B;
CATALYST: CAT24C01, CAT24WC01, CAT24C02, CAT24WC02, CAT24C04, CAT24WC04, CAT24WC08, CAT24C08, CAT24WC16, CAT24C16, CAT24WC32, CAT24C32, CAT24WC64, CAT24C64, CAT24C128, CAT24WC128, CAT24C256, CAT24WC2S6, CAT24C512, CAT24WC512, CAT24C1024, CAT24WC1024;
COMMON: 24C01 3V, 24C01 5V, 24C02 3V, 24C02 5V, 24C04 3V, 24C04 5V, 24C08 3V, 24C08 5V, 24C16 5V, 24C16 3V, 24C32 5V, 24C32 3V, 24C64 5V, 24C64 3V, 24C128 SV, 24C128 3V, 24C256 5V, 24C256 3V, 24C512 5V, 24C512 3V, 24C1024 3V, 24C1024 5V, 24C2048 5V, 24C2048 3V, 24C4096 5V, 24C4096 3V;
FAIRCHILD: FM24C01L, FM24C02L, FM24C03L, FM24C05L, FM24C04L, FM24C08L, FM24C09L, FM24C17L, FM24C16L, FM24C32L, FM24C64L, FM24C128L, FM24C256L, FM24C512L, FM24C512L, FM24C1024L;
HOLTEK: HT24C01, HT24LC01, HT24LC02, HT24C02, HT24C04, HT24LC04, HT24C08, HT24LC08, HT24C16, HT24LC16, HT24LC32, HT24C32, HT24LC64, HT24C64, HT24C128, HT24LC128, HT24LC256, HT24C256, HT24LC512,  HT24C512, HT24C1024, HT24LC1024;
ISSI: IS24C01, IS24C02, IS24C04, IS24C08, IS24C16, IS24C32, IS24C64, IS24C128, IS24C256, IS24C512, IS24C1024;
MICROCHIP: MIC24LC014, MIC24AA01, MIC24AA014, MIC24LC01B, MIC24LC02B, MIC24AA02, MIC24C02C, MIC24AA024, MIC24LC025, MIC24LC024, MIC24LC04B, MIC24AA04, MIC24AA025, MIC24LC088, MIC24AA08, MIC24LC16B, MIC24AA16,  MIC24LC32, MIC24AA32, MIC24LC64, MIC24AA64, MIC24FC64, MIC24FC128, MIC24AA128, MIC24LC128, MIC24AA256, MIC24LC256, MIC24FC2S6, MIC24AA512, MIC24LC512, MIC24FC512, MIC24AA1024;
NSC: NSC24C02L, NSC24C02, NSC24C64;
RAMTRON: FM24CL04, FM24C04A, FM24CL16, FM24C16A, FM24CL64, FM24C64, FM24C256, FM24CL256, FM24C512;
ROHM: BR24L01, BR24C01, BR24L02, BR24C02, BR24L04, BR24C04, BR24L08, BR24C08, BR24L16, BR24C16, BR24L32, BR24C32, BR24C64, BR24L64.
ST: ST24C01, ST24C02, ST24C04, ST24C08, ST24C16, ST24C32, ST24C64;
XICOR: X24C01, X24C02, X24C04, X24C08, X24C16;

25 SPI EEPROM

ATMEL: AT25010, AT25020, AT25040, AT25080, AT25160, AT25360, AT25640, AT25128, AT25256, AT25512;
MICROCHIP: 25AA080C, 25AA080D, 25C080 5V, 25LC080C, 25LC080D, 25AA160, 25C160 5V, 25LC160, 25AA320, 25C320 5V, 25LC320, 25AA640, 25C640 5V, 25LC640, 25AA256, 25LC256, 25AA512, 25LC512, 25AA1024, 25LC1024

Programatorių skyrelis at 09:41

Nutariau, kad reikia naujo skyrelio. Nuo tada kai pradėjau programuoti, pradėjo atsirasti įvairių programatorių. Dauguma iš eBay, AliExpress ir t.t., nors yra ir iš tradicinių tiekėjų – DigiKey, Mouser, Elfa. Esmė tame, kad po kiek laiko puslapiai su aprašymais dingsta, programinė įrangos nebebūna iš kur parsisiųsti, o ir šiaip jau pats nebežinau kokius programatorius turiu. Tai va – čia susirašysiu tą visą informaciją, techninę dokumentaciją, sudėsiu programinę įrangą, kad viskas visada būtų „po ranka” ar „po pele”.