Category / Laisvalaikis

Ruduo… 2021.11.11 at 16:39

Beveik prieš 2 savaites pasidarėm iškylą į gamtą, oras gražus tai ir ruduo gražus, tik pasidalinu keliais vaizdeliais.

Nori taipinti (spausdinti) kaip hakeris ? 2021.06.14 at 14:55

Viskas labai paprasta, nereikia mokėti programuoti, principe, nereikia net mokėti rašyti su klaviatūra. Rekomenduoju pabandyti: Hacker Typer. Įjungus puslapį dar galima būtų paspausti F11 (įsijungs pilno ekrano vaizdas).

Molotovo Linijos dotas 2017.11.14 at 16:19

Šių metų Rugsėjį, pakeliui iš Klaipėdos, sustojom apžiūrėti nuo autostrados matomo įtvirtinimo. DOTas yra šalie Endriejavos kaimo (55.687727, 21.703069), priėjimas geras, nors ir per laukus. Daugiau info – Internete ir truputis Wikipedijoje. O fotoataskaita žemiau :).

Šiandien atsiras laiko mašina ! 2015.10.21 at 07:50

Labai svarbi ir įžymi diena – šiandien ateitis taps praeitimi ! Šiandien, 2015.10.21 16:29 vietos laiku (Pacific time, GMT -7, Hill Valley, California) materializuosis laiko mašina ! Tuo metu Lietuvoje bus 2015.10.22 02:29.

BTTFLaiko mašina, sukurta visiems žinomo daktaro Brauno (Emmet Brown) 1985, ir sumontuota į DeLorean automobilį. Keletas foto iš Wikipedios:

Paul Nigh's 'TeamTimeCar.com' Back to the Future DeLorean Time Machine

Paul Nigh's 'TeamTimeCar.com' Back to the Future DeLorean Time Machine

Paul Nigh's 'TeamTimeCar.com' Back to the Future DeLorean Time Machine

Tokia proga sveikinu visus ir linkiu šiandien jau šimtąjį kartą pažiūrėti visas „Atgal į ateitį” serijas !

Oh Yeah! – Duff alus :D 2014.05.21 at 19:03

Ok, vasara, atostogų metas, projektai sekmingai dulka nekrutinami… Kad nebūtų visai nejudinamas – trumpas straipsniukas kurio kaltininkai – Simpsonai. Taip taip, tie patys, „The Simpsons” 😀 . Visai netikėtai užtikau parduotuvėje… Stop ! Prieš skaitant toliau reikia klausyti žemiau esantį klipą:

Nu ir kažkur ties 22 sekunde galima pradėti skaityti toliau ;). Kažkieno gudra galva sumastė sužaisti Homerio koziriu – „Duff” alumi :), ir pradėjo jį pardavinėti Lietuvos prekybcentriuose (įtariu ne tik Lietuvos). Kaip Simpsonų fanas nesusilaikiau ir aš, štai kokia meniška fotografija (taip taip, parduotuvėje radau pirkti):

IMAG1026_crop

Vat štai jums ir prašom 🙂 Visi kartu darom taip:

O jei rimtai reikia pagerbti ir grupe Yello, kurios kūrinys tapo vardiniu „Duff’o” ir „Duffmeno” garsu:

Mass effect 1, Mass Effect 2 ir Mass Effect 3 2011.09.09 at 07:25

Dar vienas neblogas žaidimukas. Nors kartais vietom nuobodokas, o kartais trūksta veiksmo ir nusibosta ilgi dialogai, bet vistiek bendras įspūdis geras. Po pirmos dalies žaidimo seivus galima importuoti i antrą dalį – tipo persikelia duomenys apie žaidėją. Aš tą sužinojau jau po to kai pirmą dalį ištryniau. Trečia dalis bus kažkada, kol kas galima tik preorderinti.

Pirmoji dalis

Antroji dalis

Stai ir trečioji dalis. Bus superinė 🙂

 

Homeworld serija 2011.06.19 at 16:48

Homeworld – pirmasis tikras 3D realaus laiko stretiginis žaidimukas. Sukūrė Relic Entertainment, o išleido Sierra Entertainment, patiems gal pinigų neužteko… Žaidimas vyksta 3D erdvėje, pats geriausias Sci-Fi žanras, graži grafika ir nesudėtingas vadymas. Vienas geras fyčiuras kurio pasigedau paskutiniame Homeworld 2 – „time compression” – pagreitina veiksmą 8 kartus (default mygtukas „\”). Blogis tik kad trumpas geimplėjus ir rezoliucija apribota 4:3 formatu. HW2 galima paleisti nestandaritine rezoliucija, pridėjus raktą i schortkuto atitinkamą dalį.

Pirmoji dalis sukurta gūdžiais 1999 – tada dar sukau jį ant AMD K6-2:

Pirmoji serija ir užkabino. Toliau – Homeworld Cataclysm, sukurtas 2000. Pamenu važiavau į Gariūnus pirkt „originalų” kompaktą, kažkur jis vis dar yra, paieškojęs rasčiau…:

Sekančios serijos – Homeworld 2 teko luktelt iki 2003. O per šia savaitę, neskubėdamas, paeiliui praėjau visas serijas dar kartą… Visgi HW2 grafika paimpruvinta. Tik su tuo 4:3 biski apsilamino:

Beje, jei kartais „netyčia” kils noras pasidaryt maksimalią rezoliuciją, o ekrane matysis gerokai išdidintas vaizdas – jo sumažinti neišeis – mygtukai pasislepia už ekrano ribų 🙂 reikia išeiti iš žaidimo, atsidaryti nuorodos savybes (properties) ir Target laukelyje pridėti -windowed -w 640 -h 480. Po kabutės nepamiršti tarpo 🙂 Tada žaidimas pasileis 640×480 pix langelyje, ir bus galima nurodyti normalią rezoliuciją. Tiek žinių, kas dar nebandė – rekomenduoju. LMe yra visos dalys.

Crysis 1, Crysis 2 ir Crysis 3 2011.05.21 at 20:02

Crysis – mano mėgstamiasio žanro – mokslinės fantastikos pirmo asmens šaudyklė. Sukūrė Crytek (Frankfurtas, Vokietija). Tai pirmasis žaidimas Crysis trilogijoje. Atskiras žaidimas pavadinimu Crysis Warhead buvo išleistas rugsėjo 12, 2008, jame kultivuojami panašūs įvykiai kaip Crysis, bet skirtinga pasakojimo perspektyva. Crysis, Crysis Warhead ir Multiplayer paketas vadinamas Crysis Wars buvo išleistas 2009 gegužės 5. Kai išleido Crysis jis buvo laaabai giriamas už savo grafiką (aišku ir reikalavimasi buvo nevaikiški). Crysis 2 buvo išleistas kovas 2011.

Crysis 1 treileris PS3 ir XBox platformai

Crysis 2 treileris

Superinis žaidimukas žanro megėjams, geros grafikos fanatams. Kad pasimėgauti reiks galingesnio PCiuko. Ir LAUKIAM CRYSIS 3 !!! Lyg ir šiais metais turėtų pasirodyt.

 

2013.08.13 — Štai ir baigėsi trečioji žaidimo dalis… Nespoilinsiu pasakodamas, tiesiog pasakysiu kad vertas daiktas… Beje, jei kartais paskutinis bosas nesiduos nužudomas – updeitinkit žaidimą, ten bugas yra…

Ginklo registravimas 2011.04.20 at 11:48

Kad jau mūsų valdžia sugalvojo naują pasipinigavimo būdą tenka paklusti ir registruoti savo Gamo CFX žaisliuka. Taisyklės tokios:

Leidimas ginklui
Chemijos g. 4 B, Kaunas, 201, 207 kab., tel.: 30 31 86, 30 31 82, 30 37 88, 30 31 85, 30 31 87

I N F O R M A C I J A
PAGEIDAUJANTYS GAUTI NETERMINUOTĄ LEIDIMĄ ĮSIGYTI, LAIKYTI (NEŠIOTIS) IR REGISTRUOTI GINKLUS ĮSIGYTUS IKI 2011-03-01

(dujiniai pistoletai (revolveriai), senoviniai ginklai bei jų kopijos, nedidelės galios (2,5J-7,5J) šaunamieji ginklai (šratiniai))

Jūs turite pateikti:
1. nustatytos formos prašymą išduoti leidimą ir registruoti ginklus (pildoma spausdintinėm raidėm);
2. nustatytos formos paklausimą;
3. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo (juridinio asmens atveju atsakingas už ginklus darbuotojas) neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos (Giedraičių g. 8). Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
4. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo (juridinio asmens atveju atsakingas už ginklus darbuotojas) nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (S. Dariaus ir S. Girėno g. 48). Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
5. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
6. juridinio asmens registravimo pažymėjimą ir atsakingo už ginklus darbuotojo asmens dokumentą (jeigu pareiškėjas – juridinis asmuo);
7. ginklą ( – us).

Atkreipti dėmesį, kad aukščiau paminėti ginklai į teritorinę policijos įstaigą turi būti gabenami neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio.

I N F O R M A C I J A
PAGEIDAUJANTYS GAUTI NETERMINUOTĄ LEIDIMĄ ĮSIGYTI IR LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS (NAUJAI ĮSIGYJANTIEMS)

(dujiniai pistoletai (revolveriai), senoviniai ginklai bei jų kopijos, nedidelės galios (2,5J-7,5J) šaunamieji ginklai (šratiniai))

Jūs turite pateikti:
1. nustatytos formos prašymą (pildoma spausdintinėm raidėm);
2. nustatytos formos paklausimą;
3. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos (Giedraičių g. 8). Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
4. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (S. Dariaus ir S. Girėno g. 48). Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
5. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

I N F O R M A C I J A
LEIDIMO LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS PERREGISTRAVIMUI

„Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių“ X skyriuje nurodytas leidimo laikyti (nešiotis) ginklus perregistravimas:
„Ne vėliaus kaip iki leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pabaigos asmuo privalo perregistruoti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ir teritorinei policijos įstaigai, kurioje registruotas ginklas (-ai) pateikti dokumentus.“
Jūs turite pateikti:
· nustatytos formos prašymą (pildoma spausdintinėmis raidėmis);
· medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), kad nesergate liga (-omis), neturite fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) Sveikatos apsaugos ministerijos ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių Jus negalite įsigyti ir turėti ginklo, neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta gydytojų konsultacinės komisijos antspaudu ir šios komisijos pirmininko spaudu bei parašu. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
· asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
· medžiotojo bilietą (turintiems ginklus medžioklei);
· dokumentus, patvirtinančius priklausymą šaudymo sporto organizacijai (turintiems ginklus sportui);
· dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo vykdo profesinę veiklą, kuriai reikalingas šautuvas ar pistoletas injekcijoms;
(Jei ankščiau pristatyti dokumentai yra galiojantys, jų pateikti iš naujo nereikia)
· ginklo išbandymo (identifikavimo) pažymą (tik trumpavamzdžio šaunamojo ginklo);
(Ginklo išbandymas atliekamas trečiadienį 9.00 val. – 10.30 val., ketvirtadienį 15.00 val. – 16 val. Chemijos 4B kab. Nr. 116, išbandymui reikalingi šoviniai (pistoletui – 3 vnt., revolveriui – 5 vnt., kvitas 48,40 Lt. „Ginklo išbandymas“ Kauno apskr. VPK sąskaita Nr. LT47 0075 8001 4246 7312, BANKE „SNORAS“, įmokos kodas 41595);
· leidimą laikyti (nešioti) ginklus;
· vieną fotonuotrauką 3×4;
· įmokos mokėjimo kvitus, patvirtinančius, kad yra sumokėtos LRV nustatyto dydžio valstybės rinkliavos mokestis:
– 10 Lt už policijos įstaigų licenciją Valstybinė mokesčių inspekcijos sąskaitos Nr. LT 247300010112394300, įmokos kodas 5744 AB „SWEDBANK“banko kodas 73000;
-1,57 Lt už Kauno apskr. VPK paslaugas (laminavimas) Kauno apskr. VPK sąskaitos Nr. LT47 0075 8001 4246 7312, įmokos kodas 41609, BANKE „SNORAS“;
ilguosius šaunamuosius ginklus;
žinoti kartu gyvenančių, vyresnių nei 14 metų asmenų asmens kodus (duomenys reikalingi prašymo pildymui).

Įspėjame, kad Lietuvos Respublikos administracinės teisės pažeidimo kodekso 195 straipsnis už šaunamojo ginklo registravimo terminų pažeidimą numato įspėjimą arba piniginę baudą; „Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo“ 40 straipsnio 2 dalis numato leidimo nešiotis ar leidimo laikyti ginklus panaikinimą, kai asmuo, turintis leidimą, laiku be svarbių priežasčių jo nepratęsia ir dėl to gavęs policijos įstaigos įspėjimą į jį nereaguoja.

LEIDIMŲ ĮSIGYTI NAUJUS (KITUS) GINKLUS, JŲ REGISTRAVIMO IR LEIDIMŲ LAIKYTI (NEŠIOTIS) GINKLUS IŠDAVIMO TVARKA

Asmenims, kurie turi galiojančius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus ir pageidauja įsigyti naują (kitą) ginklą, teritorinė policijos įstaiga leidimus įsigyti naujus (kitus) ginklus išduoda ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo ir įmokos mokėjimo kvito, patvirtinančio, kad yra sumokėtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavos mokestis, pateikimo:
– 20 Lt už leidimo įsigyti ginklą išdavimą.
Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaita Nr. LT 247300010112394300, įmokos kodas 5744 AB „SWEDBANK“banko kodas 73000.

Asmenys, įsigiję naują (kitą) ginklą ne vėliau kaip per 10 dienų nuo ginklo įsigijimo privalo įregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje išdavusioje leidimą įsigyti ginklą. Asmuo teritorinei policijos įstaigai turi pateikti:
· ginklą (-us);
· vieną nuotrauką (3×4 cm);
· asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
· dokumentus, patvirtinančius ginklo įsigijimą ir įvežimą į LR (jei ginklas įsigytas užsienio valstybėje);
· ginklo išbandymo (identifikavimo) pažymą (jei įsigytas trumpasis B, C kat. šaunamasis ginklas);
· leidimą laikyti (nešiotis) ginklus;
· įmokos mokėjimo kvitus, patvirtinančius, kad yra sumokėtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavos mokestis:
-1,57 Lt už Kauno apskr. VPK paslaugas (laminavimas).
Kauno apskr. VPK sąskaita Nr. LT470075800142467312, įmokos kodas 41609, BANKE „SNORAS“;
-5 Lt už leidimo laikyti (nešiotis) ginklus papildymą įrašais.
Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaita Nr. LT 247300010112394300, įmokos kodas 5744 AB „SWEDBANK“banko kodas 73000.

GINKLŲ NAUDOTOJAS

Asmuo jam priklausantį ginklą gali perleisti nuolat naudoti tik kartu gyvenančiam šeimos nariui (toliau – naudotojas), turinčiam teisę laikyti ar nešiotis tos kategorijos ginklą. Laikyti ar nešiotis ginklą naudotojas gali tik nustatyta tvarka gavęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus.

Ginklo savininkas, pageidaujantis perleisti nuolat naudoti ginklą naudotojui, turi kreiptis su rašytiniu prašymu į gyvenamosios vietos teritorinę policijos įstaigą dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo naudotojui, nurodydamas naudotojo asmens kodą, vardą, pavardę, kuriuos turimus ginklus perleidžia naudoti, bei pateikti :

1.Sveikatos tikrinimo kortelę (forma 049/a) ir jos kopiją.

2.Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

3. Fotonuotrauką 3×4 cm dydžio.

4.Medžiotojo bilietą ir jo kopiją (jei suteikiama teisė laikyti medžioklinius ginklus).

5.Dokumentus, patvirtinančius asmens priklausymą šaudymo sporto organizacijai ir sporto organizacijos raštą, nurodantį, kokiai rungčiai ginklas bus naudojamas (jei suteikiama teisė laikyti sportinius ginklus).

6. Kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta valstybės rinkliava.

Už leidimą – 10 Lt.
Kauno apskrities VMI prie LR Finansų ministerijos
Sąskaita LT247300010112394300
Įmokos kodas 5744

Už leidimo laminavimą – 1,57 Lt.
Kauno apskr. VPK sąskaitos Nr. LT47 0075 8001 4246 7312, įmokos kodas 41609,
Bankas „SNORAS“;

7. Egzamino išlaikymo pažymėjimą ir jo kopiją, o jeigu asmuo yra (buvo) specialaus statuso subjektų ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnas, vietoj minėto pažymėjimo reikia pateikti pažymą, patvirtinančią, kad bet kurioje iš šių institucijų jis yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) ir turi (turėjo) teisę laikyti bei nešiotis šaunamąjį ginklą, bei jos kopiją (tik asmenims, norintiems įsigyti šaunamuosius ginklus savigynai, sportui).

Informacija paimta iš čia. Yra ir prašymo bei paklausimo formos. Aišku kaip ir mūsų Lietuviška policija taip ir jų adminai nesugeba dirbti savo darbo – ir juridiniams ir fiziniam asmenims įdėtas tas pats failas su pavadinimu „juriniu asmenu blankai.doc”. Taigi, jei kas jaučiasi jūrinis – pirmyn. Ir galų gale paskambinęs papasakoti apie šitą klaidą sužinojau, kad visgi orinukų iki 7,5 J galios registruoti nereikia.

 

Bioshock ir Bioshock 2 2011.03.12 at 12:49

Ka tik praėjo paskutiniai BS2 titrai… Geras žaidimukas, mintis iš 1 serijos išlaikyta, nenuobodus, nors norėtųsi daugiau loginių minklių… Grafika gera, gameplay’jus idomus… O daugiau nespoilinsiu. Paidimas toks moderniai klasikinis… Treileriai:

BS1:

BS2: