HDD retro kompiuteriams / CF Card 2022.04.07 at 13:23

Net ir seniems kompiuteriams reikia kietųjų diskų, kuriuose gyventų visa informacija. Šiais, SATA – M.2 – NVME, laikais jau nėra taip paprasta gauti elementarių PATA diskų, o ir neverta – jiems yra tikrai gera alternatyva. Jie keičiami Compact Flash (CF) kortelėmis, jungiamomis prie PATA jungties specialaus adapterio pagalba. Tų adapterių ir aš užsisakiau iš AliExpress berods 5 ar 10 vnt. Turbūt apie tai parašysiu atskirą straipsniuką, o šito straipsniuko tikslas – CF kortelės. Iš ten pat, AliExpress, užsisakiau paprastų ir pigių CF atminties kortelių su 256MB talpa. DOSui ir kelioms pirmųjų Windows ar kitų OS versijoms tiek pilnai pakaks. Skelbimas vadinosi taip „LEMIWEI Compact Flash Card 256MB 512MB 1GB 2GB 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB Compactflash Memory Card CF Card for Camera”.

Kažkokio techninių parametrų ar aprašymo nelabai yra, bet stipriai abejoju dėl šito:

Kortelė testuota Crystal Mark programa:

Rezultatai:

Kortelė jungta per Nedis CRDRU2200BK adapteriuką. Adapteriukas USB 2.0, tai remiantis specifikacija turėtų važiuoti maksimaliai 480 Mbps (mega bitų per sekundę) arba 60 MBps (mega baitų per sekundę). Adapteriukas prijungtas prie USB 3 lizdo. Tas spartai nepadės, bet kitokio neturiu. Čia tam, kad suprasti, ar gali kokie nors kiti faktoriai įtakoti kortelės testo rezultatus. O rezultatai tai neįspūdyyyyngi. Ir dabar įsivaizduokite, kad turite tą fotoaparatą iš reklaminio vaizdelio, gerą, veidrodinį, nu ir pleškinate RAW formato nuotraukas. O tas RAW formatas, tai nekompresuotas, maksimalus duomenų kiekis ir viena foto laivai gali būti 30 MB svorio. Nu ir dabar primeskim, pagal pirmo testo greičius rašymas truks 30/4,19 = 7,16 sekundės. Ne kažką prifotkinsi tokiais greičiais :D. Todėl geriausia bus fotografuoti formatais, kuriuos fotoaparatas perspaudžia ir tuomet viskas turėtų trukti žymiai mažiau. O video kameros, įrašinėjančios full-HD 1080p kokybe, video srautas prie standartinio kadravimo (pavyzdžiui, 25 kadrai per sekundė) būtų apie 8 Mbps, t. y. 1 MBps. Reiškia video šiaip ne taip dar galima būtų grūsti į tą kortelę. Palyginimui, su ta pačia išorine technika padarysiu kilmingos Cactus Technologies KC1GRI-303 kortelės testą.

Bet rezultatas toks ne vienareikšmis – kai kur geriau, kai kur prasčiau… Tas matomai bus dėl panaudotų skirtingų gamybos technologijų, kuris atsiliepia ir patikimumui.

O toliau – kišam kortelę į senuką PC ir diegiam MS DOS :). Po to gal Norton Commander ir Win 3.11. Dar turiu visą krūvą DOSinių grajų :D!

Leave a Reply

*