Genius K0237014 garso korta 2023.02.24 at 10:46

Taigi, pirmasis eksponatas iš gautos dėžės – Genius K0237014 Rev. E garso korta. Tai 16 bitų garso korta, skirta ISA jungčiai, iš, panašiai, 2005-2009 metų periodo.

Turi jungtis GAMEPORT/MIDI, mikrofonui, linijiniam įėjimui ir audio išėjimui. Audio išėjimas konfigūruojamas trumpikliais, gali būti linijinis arba garsiakalbiams (t. y. į stiprintuvą arba į garsiakalbius/ausines). Valdiklis Crystal CX4237B-XQ3, šalia dar Atmel 26C16 EEPROMas, kiek aukščiau – CM2025B stereo stiprintuvas. Viršuje keturių kontaktų CD Audio jungtis ir didelė jungtis papildomam „Wave Table” blokui. Tas blokas tai papildoma ROM atmintis, kurioje saugomi instrumentų garsai, o prireikus pagroti, kompiuteris juos suklijuoja į reikiamą audio signalą, taip gaunant žymiai gražesnį, autentiškiau skambantį instrumentų garsą. Aišku programos, pavyzdžiui, žaidimai, turėtų mokėti naudotis papildomomis galimybėmis, o ne tik vien PCM skaitmeniniu garso generavimu. Žaidimuose, kurie tą sugeba, garso efektai būtų pasirekami kaip ir buvo – tarkim „Sound Blaster”, o muzika būtų pasirekama tarkim „General MIDI” arba „MT-32” (jeigu Roland gamybos priedas). Reiktų pabandyti nusipirkti kokį nors šiuolaikinį priedėliuką, pajungimui į „Wave Table” jungtį.

Tvarkyklės. Originalių rasti nepavyko, bet manyčiau veiks su universaliomis ISA garso kortų DOS tvarkyklėm iš UNISOUND – Universal ISA PnP Sound Card Driver for DOS v0.80a \ VOGONS. Jeigu ten kartais nebebūtų, parsisiųsti galima iš čia.

Leave a Reply

*