Rusiško mokyklinio ampermetro Э86 remontas 2023.05.03 at 09:21

Toks labai paprastas ir lengvas remontukas tiems atvejams, kai jau gamykliškai ampermetro neįmanoma nustatyti ties nuline padala. Pavyzdyje kairys ampermetras dabar arčiausiai nulinės padėties pagal reguliavimo rankenėlę, bet vis tiek rodo 1,5A (5A skalėje). Dešinys – rodo nulį teisingai.

Ardome, tam reikia atsukti 2 varžtelius po kontaktinėmis jungtimis, nuimti nedideli dangtelį. Po dangteliu kontaktinių jungčių varžtai, juos atsukus korpusas atsidaro. Tuomet reiktų atsukti dar du mažiukus vartelius, kad nuimti priekinę skardelę. Dabar jau matosi rodyklės ašis, spyruoklė, ritė ir magnetukas. Įsitikiname, kad rodyklė tiesi. Pastačius reguliavimo kilpą vertikaliai, atlenkiame kairėje esantį stačiakampį metalinį daikčiuką (pažymėtas raudonu kvardatu) tiek, kad pakiltų iš savo griovelio ir sukame jį taip, kad rodyklė atsistotų į nulinę padėtį.

Viskas. Surenkame atgal, reguliavimo rankenėlė vis dar reguliuoja rodyklės padėtį, viskas kaip ir veikia.

Kodėl taip atsitiko ? Visai nebūtinai ampermetras gavo per daug srovės, pamatavo įtampą vietoje srovės ir panašiai, tiesiog – rusiškas daiktas, darytas kirviu ir 13 raktu, o dar ir mokykloms, ne karinei pramonei, tai toks ir tikslumas, ir broko kiekis. Va būtų truputį kitu kampu tą griovelį prafrezavę ir viskas gerai būtų.

Leave a Reply

*