Batronix BX48 Batego II universalus programatorius 2023.01.19 at 15:42

Šito reikalo istorija tęsiasi jau kokia 15 metų, tai pradėsiu iš toli. Kažkada, dar universiteto laikais, prisireikė programatoriaus, tuomet ant bangos buvo Willem’as, tuomet jį pasidaryti buvo galima sąlyginai nesunkiai, o svarbiausia gerokai pigiau nei pirkti gamyklinį programatorių. Dirbo per LPT (DB25) prievadą, reikėjo konfigūruoti trumpikliais ir buvo lėtas, bet skaitė kažkuriuos EEPROMus, kurių kiti pigūs programatoriai „neįkąsdavo”, nors su tais EEPROMais dirbo dar lėčiau (o gal ten buvo EPROMai). O dabar irgi pilna jo klonų, AliExpress’e ir šiaip pas entuziastus. O aš kažkaip nenorėjau tokio, reikėjo gero, universalaus, dirbančio per USB prievadą ir tuomet pirkau AliExpress’e TOP2048 programatorių. Nors jo programa (TopWin 6) buvo stipriai Chinglish, bet jis buvo pigus (anuomet mokėjau gal 78 $) ir su labai dideliu palaikomų mikroschemų sąrašu. Ir puikiausiai juo naudojomės tikrai ilgą laiką, kol pagaliau įsirėmėme į Windows 10 ir faktą, kad TopWin programa nu niekaip nesusibendravo su Windows 10 ir programatoriaus draiveriu. Po to kurį laiką dar bandė tas programatorius dirbti Windows XP aplinkoje, bet sukosi virtualkėje, bet dabar, atsinaujinus laboratorijos kompiuterį, sugalvojau, kad reikia atsinaujinti ir programatorių. Ufff, va tokia va tatai istorija, kodėl čia viskas atsitiko. Taigi, išstudijavęs rinkoje esančius programatorius, palyginęs jų galimybes, savo poreikius ir finansinius pajėgumus pasirinkau Batronix BX48 Batego II universalų programatorių. Jis atitiko visus pagrindinius pasirinkimo kriterijus:

  • Gaminamas Europoje
  • Geras palaikymas, pageidautina Europoje
  • USB jungtis
  • Dirbantis su Windows 10 ir Windows 11
  • Didelis palaikomų mikroschemų sąrašas
  • Patogi programa

Taigi, Batronix – Vokiečių įmonė, reikia tikėtis vis dar išlaikiusi ta vokišką kokybę. Palaikymas – kurį laiką bendravau, patiko, ypač tai, kad pasakė – „jeigu kokios mikroschemos nėra sąraše, pridėsime pagal pageidavimą ir greičiausiai nemokamai”. USB juntis yra, ką tik instaliavau ir išbandžiau Windows 11 operacinėje – veikia, programa tikrai funkcionali, tai kol kas visko net neišbandžiau, bet kiek bandžiau patiko. Ne viskas joje ten gal patogu, kai kada atrodo, kad net per daug funkcijų, bet tas žymiai mažiau trukdo, nei funkcijų trūkumas. O kad jau turim gamintoją, tai štai ir jų gaminamų programatorių palyginimas:

Kadangi programatorių perku tikrai ne vieniems metams ir negali žinoti, kokias mikroschemas gali tekti programuoti ateityje – pasirinkau patį pačiausią, BX48 Batego II už 579,59 € (tiesa gavau nedidelę nuolaidėlę ir nemokamą siuntimą).

Forma patiko, juodas, mažiukas, su trim LEDukais ir didele ZIF jungtimi mikroschemoms. Dabar beliko tik užsipirkti reikiamų adapterių, kol kas tik PLCC-44. Palaikomų mikroschemų sąrašas yra čia. Svarbiausia, kad palaiko ir visokius senus ir jau ekskliuzyvinius čipus :).

Leave a Reply

*