Duomenų klonavimas iš paprasto disko į SSD 2021.08.26 at 10:52

Užrašas sau, kad nepamirščiau – teisingai ir lengvai paprastą PATA diską į SSD galima klonuoti su Macrium Reflect. Turi WinPE, jeigu klonavimui nėra kaip pajungti seno ir naujo diskų prie veikiančio kompiuterio (užmima apie 1 GB). Yra nemokama programos versija, bet reikės el. pašto registracijai (labai greita ir paprasta).

Puslapis pagaliau tapo saugus :D 2021.08.24 at 15:49

Ok ok, nepasidaviau aš čia tam visuotiniam viduriavimui dėl SSL ir HTTPS. Labiau mados reikalas ir faktas, kad turėjau laisvas 15 minučių. Lietuviški hostingai jau turi galimybę naudoti nemokamus Let’s Encrypt (letsencrypt.org) SSL sertifikatus, įsijungia paprastai. Serverio valdymo sistemoje reikia įjungti SSL funkciją (kiekvienam skirtingai, bet nesunkiai, tai pavyzdžio nedėsiu), tada truputį paskaityti pas Let’s Encrypt, gal truputį užsiregistruoti, o finale į .htaccess failiuką pridėti:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !^on$
RewriteRule .* https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [L,R]

Svarbu pridėti pačiam viršuje esančio teksto (jeigu yra). O dažniausiai bus, pvz., Wordpreso fontų įkėliminė konfigūracija ir panašiai.

Apskritimo spindulio skaičiavimas iš stygos 2021.08.11 at 15:07


Prisireikė man čia vienos metalinės detalės brėžinį padaryti, o ten kampai su radiusais. Taigi, teko skaičiuoti to kampo radiusą, t.y. apskritimo spindulį. Tik tiek, kad apskritimas ne pilnas – jo mažiau nei pusė.
Tai daroma taip – braižom ant popieriaus reikalingą apskritimo dalį – lanką. Bet kur, bet lanko viduje, piešiame stygą ir jai statmeną liniją iki apskritimo. Gausis va toks vaizdelis:


Toliau pamatuojame stygą AB ir liniją ℓ, rezultatus rašome žemiau. Nesvarbu ar tai bus metrai, milimetrai ar coliai – kuo matuosite, tuo ir gausite rezultatą.

SVARBU – dešimtainei daliai atskirti naudokite tašką, o ne kablelį.CH341 mod for 3,3V 2021.07.12 at 11:58

Thought I will write this post in English. Not because its something global, but to practice the language. For a long time used the Chinese programmer CH341, basically for 5V IC’s, but now I needed to program BIOS on the video card (should be separate post about the repair of it). The EPROM with BIOS should be powered by 1,8V and I was surprised, that originally it is powered by 3,3V, by the power supply on the video card. Not much of a help, because I did not have a 1,8V or 3,3V programmer. But I remember, when I received couple of CH341’s I saw a 3,3V converter on board. It uses AMS1117 chip to make 3,3V, but strange – there is no way to switch to 3,3V power supply for the programmed IC. I mean, the CH341 is always powered by 5V from USB, and it cant be switched to have 3,3V on the programming pins (CS, CLK, MISO, MOSI, etc). Its, probably, a mistake, made by the creator of that PCB. A mistake, which can be easily corrected.

Lets analyze a bit how to properly do the 3,3V mod. First, the AMS1777. It looks like a clone of LM1117 by Texas Instruments :D.

The middle pin and tab of the package are outputs, giving 3,3V, we will take them from here.

While writing this found the CH341 programmer schematics:

The CH341 chip has only one positive power supply pin, so we will have to disconnect it from 5V and connect it to 3,3V. This should make it output 3,3V on all pins. According to CH341 datasheet, it supports both 5V and 3,3V, so we’re OK here. The datasheet is written in Chinglish, so I had to think what the hell do they mean by this:

CH341 support 5V and 3.3V source voltage. When working on 5V source voltage, the VCC input 5V
power from outside, and V3 connects to 4700pF or 0.01uF decoupling capacitance. If the work power is
3.3V, connect V3 to VCC, input 3.3V source voltage. The voltage of other circuit which is connected to
CH341 is no pass than 3.3V.

I decided, that this means if chip is powered by 3,3V, I should connect the V3 (pin 9) to VCC. Leaving the last sentence for you to crack :D.

The work took just a couple of minutes – lifted the pin 28 from PCB, soldered one strand of copper wire, routed that wire to pin 9, soldered to pin 9 and went to the finish on the 1117 tab. Looks like this:

Surprisingly – it reads and writes the BIOS on the video card, thus leaving it in my programmers box as a cheap but still useful tool.

Nori taipinti (spausdinti) kaip hakeris ? 2021.06.14 at 14:55

Viskas labai paprasta, nereikia mokėti programuoti, principe, nereikia net mokėti rašyti su klaviatūra. Rekomenduoju pabandyti: Hacker Typer. Įjungus puslapį dar galima būtų paspausti F11 (įsijungs pilno ekrano vaizdas).

Mikroschemų grožis ir telefono kamera 2021.06.02 at 14:02

Remontavau čia tokį kompiuką, nieko ten baisiai sudėtingo, bet procesorių buvau išėmęs ir netyčia nufotografavau. Va kas gavosi:

Rašau su ta mintim, kad visgi kaip technologijos pažengę – prieš kokia 10 metų būtų reikėję visai brangios technikos, makro objektyvo, štatyvo ir kitų fotoburtų, o dabar va, užtenka ragelio kameros ir gaunasi tokios, vos ne meniškos, foto.

PicKIT 3, ne originalus… 2021.05.18 at 12:44

Senokai jau turiu šitą žaisliuką, jau ne kartą ir pravertė PIC mikrokontrolerių programavimui. Pirkau turbūt eBay ar AliExpress už, maždaug, 8 €. Dirba su gamykliniu MP LAB’u ir atrodo labai panašiai kaip ir originalus PicKIT’as, tik nėra Microchip logotipo:

Oficialus vartotojo vadovas yra čia.

Internetinių puslapių Google vertėjas 2021.04.16 at 11:34

Kažkaip vis prisireikia pasižvalgyti po užsienine kalba parašytus puslapius, o būna, kad į jokią suprantamą kalbą vertimo nėra. Tokiu atveju galima kopijuoti tekstą į Google vertėją ir paskaityti ten. Yra žymiai geresnis variantas – visą puslapį sukišti į Google vertėją ir turėti veikiančią jo kopiją norima kalba. Daroma va čia:

Google Translate

Elektronikos gamintojų logotipai 2021.04.03 at 18:29

Šitame puslapyje radau labai naudingą dalyką :). Pravers tiems, kam reikia atpažinti visokius įvairių mikroschemų ir kitokios elektronikos gamintojus.

Downgreidinis upgreidas kumpiuteriui 2021.03.30 at 13:05

Kažkada prisireikė man pasidaryti startupinį diskelį. Kas dar atsimena kas tai per žvėris – chebra, mes, pagal viską, senstam :D. Archyve susiradau kažkada savo paties perrašytus / redaguotus Windows XP startupinio diskelio failus, o vat įrašyt juos į diskelį jau nėra kaip… Taigi, užsisakiau AliExpresse tokį adapteriuką:

1.44MB 3.5\“ USB Cable Adapter To 34Pin Floppy Drive Connector U Disk To Floppy Disk PCB Board|Computer Cables & Connectors| – AliExpress

Dar hardwaro archyve susiradau nenaudotą, dar beveik celofane, Sony diskelių skaitytuvą ir viską sujungiau į savo laboratorijos kompiuterį. Atrodo kaip prieš 20 metų:

Jungiasi tas adapteris prie USB, nuo jo ir maitinimą pasiima – ir viskas veikia, skaito, rašo, formatuoja (atitinkami dalykai atsirado Windows 10 interfeise). Et, kad dar rasti tokį adapterį 5,25″ diskasukiams !